Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Volt már olyan veletek, hogy...

Volt már olyan veletek, hogy büntetésből valamilyen tornagyakorlatot kellett csinálnotok? (LENT)

Figyelt kérdés
Hogyan fogtátok fel, tanultatok belőle, vagy megútáltátok a mozgást?

2013. júl. 20. 08:54
 1/8 anonim válasza:
Hol történt? Munkahelyen? Iskolában? Otthon szülőkkel kapcsolatban? Otthon a pároddal kapcsolatban? Börtönben? Rendőrségen? Katonaságnál? Orvosnál? Kórházban? Nem mindegy...
2013. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló szépen félreértettél, a kérdést azért tettem fel, mert edző vagyok és arra vagyok kíváncsi, hogy akinek volt ilyen tapasztalata, arra hogy hatott, hogy érdemes ezzel fegyelmezni, vagy éppen hogy rosszat tesz vele az ember, mert a pszichológiához nem értek egy kicsit sem.
2013. júl. 20. 10:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen gyakorlatról van szó, és hogy ki végzi el büntetésből. Én pl. leszarok 20 fekvőt tesi órán, de lehet hogy egy olyan ember, aki 5-ö5 nem bír megcsinálni, annak tele lesz a micsodája a fekvőtámasszal. Ez emberfüggő, de szerintem evvel fegyelmezni nem nagyon lehet...
2013. júl. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen az illető adottságaihoz kell szabni a büntetést. Szóval nekem öt guggolás is bőven elég lenne, másnak ötven is kevés.


Kedves kérdező, szerintem bizonyos kihágásoknál jó büntetés az ilyesmi. Pl. ha valaki szándékosan megsérti a játékszabályokat, vagy elhülyéskedi a játékot. Ilyenkor a tornagyakorlatos büntetés olyan, mint egy nyomatékosított rászólás.


Van, amikor nem jó ötlet szerintem. Nálunk, aki tesiórán futásnál lemaradt a szintidőről, annak újra kellett futnia ugyanazt. Én szinte mindig lemaradtam róla, akárhogy erőlködtem, és így egy idő után már nem is igyekeztem, inkább tartalékoltam az energiáimat az ismétlő körre pár másik lánnyal együtt. Az lett volna a jó, ha mindenkinek külön feljegyzik az idejét, vagy legalább annak a max. 8 embernek, aki a közösen előírt szintidőt nem tudja teljesíteni, azoknak valami reálisat írnak elő, amit utána lehet hetenként egy kicsit rövidíteni. Ha csak pár főt kell külön kezelni, azt már nem lehetetlen nyilvántartani. Később voltak kisebb lépések ebben az irányban (egyszer pl. volt olyan, hogy mindenki két kört futott egymás után, és a második körben pár embernek más volt a szintidő).

2013. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg visszatérő problémák vannak a gyerekekkel, akkor én azt csinálnám, hogy minden szabálysértés 5 fekvő, ha valaki másodszorra szabálytalankodik 10. Ezt egy kis füzetbe írni kell, és egyre növekszik. Ha már 70 fekvőt kéne nyomni akkor már kétszer meggondolja, hogy szabálytalankodjon-e.

Én egy dolgot utáltam mindig: amikor mindenkinek ugyanaz volt a büntetés. Pl. 50 fekvő, ezt én aki óvodás kora óta sportol simán megcsinálom, de egy 2 éve sportoló kövér gyerektől ezt nem lehet elvárni!

2013. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

össze lehet egyeztetni a büntetést a pszichológiával.

még régen fiatal koromban edzésen volt egy társam,aki állandóan pofázott,meg vicceskedett,kicsit engem is zavart.

az edző megunta és azt mondta álljon meg mindenki,és gyertek körém.

ez a pszichológiai része.

vagyis,hogy mindenki lássa és nyilvános legyen.

ez sokszor kellemetlenebb,mint maga a büntetőgyakorlat


a büntetés része meg-

behívta a srácot a kör közepére,hogy a figyelem középpontja kerüljön,és mondta neki,hogy tedd fel a kezed,a védekezést fogjuk gyakorolni.

és tiszta erőből úgy lesorozta,hogy felszakadt a szája,aztán kirúgta a lábát és a földre került.


aztán mondta,hogy a párod is jöjjön ide,odamentem,de én már tudtam,hogy mi jön,uh szépen kiduckingoltam,és nem hátráltam,hanem toltam előre.

miután oszolj volt,odasúgta nekem,hogy szép volt.


mindenki tanult belőle,nem volt pofázás.

2013. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
edzésen nálunk volt olyan büntetés hogy edzés végéig békaügetést kellett csinálni meg késésért percenként 20 guggolás ezek hatásosak voltak még másnap is lehetett érezni a hatását
2014. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is a békaügetés volt a sláger tesin is, meg karate edzésen is.
2015. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!