Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelő étrend?

Tömegnövelő étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 60 kiló vagyok és szeretném elkezdeni a tömegnövelést. Sportoló ismerőseim ajánlották Anita Bean: Modern sporttáplálkozás című könyvét, én elolvastam és a segítségével összeállítottam magamnak egy étrendet.

60 kiló, 18 éves, ülő életmódú fiú, heti 4 súlyzós és heti 2×30 perc aerob edzés (kerékpár)

Energiabevitel tömegnöveléshez: 3080 kilokalória

Fehérjebevitel (1,8-2×ttkg): 120 gramm

Szénhidrátbevitel (összkalória 60%-a): 461 gramm

Zsírbevitel (összkalória-ch-fehérje): 84 gramm


Szerintem ez a mennyiség egy kicsit sok. Úgy szeretném átalakítani, hogy az összkalóriát leviszem 2500-ra, ennek függvényében számolom ki a napi bevitelt, tehát:

2500 kcal

Fehérje: marad 120 gramm

Szénhidrát: 375 gramm

Zsír: 57 gramm

Így megefelel szerintetek? Iletve pihenőnapon ha megy a biciklizés akkor a tápanyag maradhat annyi mint azon a napon amikor a súlyzós edzés van? Köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 17. 14:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!