Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem változik a testzsír-...

Miért nem változik a testzsír-százalékom?

Figyelt kérdés

Szülés után a felszedett 15 kgból 8 rögtön lement, két hónapon belül még 3 magától(főleg víz lehetett) , majd a maradék 5 kg-val elküzdöttem egy darabig, de pajzsmirigy serkentő gyógynövények, sok torna, diéta segített. Végül lement ez is, a "versenysúlyomnál" vagyok, mégis az elmúlt fél évben bár 5 kgt fogytam, a testzsírom a mérleg szerint semmit nem változott (25 %). Pedig a fotókon egyértelműen izmosabb vagyok, a hasam is kevésbé lötyögős, ráadásul zabkása, proteinturmix, hús&főzelék vagy hús&zöldség kombón élek, semmi nasi/üdcsi/szemét kaja (max heti egyet ha bűnözök, akkor is csak legfeljebb egy étkezést fehér kenyérrel vagy egy túró rudi, szóval nem hasalok neki a pizzának meg a kólának)


Vékonyabb is vagyok, súlyra is kevesebb, de a testzsír változatlan ezek szerint?

Fél éve heti 5x edzek. Az edzéseim egyik fele súlyzós, a másik intervallumos kardió feltáltva. Fél éve még 10 fekvőtámaszt se tudtam csinálni, most akár 4x10et is. Tehát tényleg fejlődöm.


Talán a karom az, ami változatlanul hájaskás meg a hasam se tök lapos hanem picit úszógumis, de valahogy nem érzem, hogy még fogynom kellene (172 cm, 58 kg), a kalkulátorok szerint azonban még ezek szerint legalább 3-4 kg felesleges zsír van rajtam.

Ez hogy lehet?

Min változtassak? Kaján vagy edzésen? Több kardió vagy több súlyzó legyen? Ha kaján variáljak akkor mit?


Köszi előre is.


2013. júl. 13. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:

hát max a szervközi zsír lehet az ai sok, de arra nem gondoltál még hogy a mérleg hazudik? :) hiszen a súlyodon kivül mit tud még rólad? arról nem is beszélve hogy az izom nehezebb mint a zsír...


néz a tükörbe... tetszel magadnak? jól érzed magad a börödben? ha igen akkor nem kell fogyni.... (max egy vérképet csináltass koleszterinről, hogy belőd a helyes táplálkozást)

2013. júl. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tricepsz és has körül van némi feleslegem, de nem gáz, csak pár centit szívesen lefaragnék onnan és nem tudom, hogy a mozgáson vagy a kaján kellene jobban erölködöm, magyarán: toljak több kardiot vagy több súlyzózást vagy szigorúbban tartsam be az étrendet?
2013. júl. 13. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:

" a testzsírom a mérleg szerint semmit nem változott "

mérd újra itt-

[link]

vagy esetleg vegyél egy rendes testzsírmérőt.

2013. júl. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

omron termékek jók? Találtam egy mérleget amihez két foggantyú is van, így pontosabban mér elvileg testzsírt is.

A mostani mérlegem ami mér testzsírt az egy noname, ha vizes lábbal állok rá, már mást mutat...

2013. júl. 14. 13:03
 5/5 A kérdező kommentje:

megnéztem ezzel a 7 pontos kaliperrel

25 % azaz ugyanazt méri a mérlegem és a centi is


most már csak azt kellitalálnom, hogy máshogy/többet kardiózzak vagy máshogy egyek

köszi

2013. júl. 14. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!