Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 2 kilométer futás nagyon...

Napi 2 kilométer futás nagyon kevésnek számít?

Figyelt kérdés
Már több hónapja szoktam futni kocogni, de 2 kilométernél többet nem tudok, mert kifáradok, pedig próbáltam növelni midig a távot. Van mikor futás közbe leállok és elkezdek sétálni.
2013. júl. 8. 10:36
 1/6 anonim válasza:
Szerintem elég, csak ne állj meg futás közben akkor se, ha úgy érzed,hogy már nagyon fáradsz,inkább kocogjál,de ne sétálj,de szerintem elég és idővel ez több is lesz majd..
2013. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már 500 méternél is fáradság jön rám kocogástól! Amúgy leginkább zsírégetés miatt futok, most vagyok 86 kiló és legalább 6 kilót szeretnék leadni!
2013. júl. 8. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyél előtte egy órával rendesen szénhidrátot és tovább fogod bírni.
2013. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Milyen magas vagy?? Egyenletesen kell futni.. Nem úgy,hogy egyszer gyorsan,aztán leállok, hanem egyenletesen amilyen tempót bírsz..
2013. júl. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 joshsword válasza:

én 3 hónapja kezdtem újra kocogni, 2 naponta járok.

szintén 86-87 kg körül vagyok (és ráadásul 39 éves) de már van némi tapasztalatom az évek során, hogy hogyan kell felfejlődni. ja, és kb 80kg-ra akarok visszafogyni. (ezt már 2x megcsináltam az elmúlt pár évben, de pl tavaly volt egy váll sérülésem, ami miatt nem tudtam futni, kb 6-7 hónapig, aztán jött a tél, plusz állandó túlóra, és csak most tudtam újra kezdeni)

1, eleinte nagyon jó az a 2 km, futás közben csak sétálva szabad pihenni és kb 20-30 másodpercig. az nem baj, ha lassan kocogsz!!! észre sem fogod venni és egyre gyorsabb és kitartóbb leszel.

2, érdemes a távot hetente nyújtani. pl 2-3 oszloppal többet kocogsz. minél nagyobb a táv, annál hamarabb leszel kitartóbb, de ne akarj minél hamarabb túl lenni rajta!!!

egyébként az elején mindenki már 100-200 m után úgy érzi, hogy nem fogja bírni, ez egy holtpont, ne állj meg kocogj tovább és kis idővel túllépsz ezen.

Fontos! edzés előtt és után is mozgasd át az ízületeidet - nyújts, de ne erőszakosan és végezz körző gyakorlatokat - törzs, nyak, csukló, váll stb

2013. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen s tippeket! Amúgy 185 centi vagyok.
2013. júl. 8. 12:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!