Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit érdemes ilyenkor elkezdenem?

Mit érdemes ilyenkor elkezdenem?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok, most éppen nem sportolok semmit, de nagyon szeretnék. Kérdezném, hogy milyen sportot érdemes elkezdenem ennyi idősen, amivel talán eredményeket is érhetek el, amivel esetleg versenyre is mehetnék? (tánc és kosárlabda kizárva)

7 évet baletteztem, de utáltam és hajlékony sem vagyok.


Csak értelmes válaszokat kérnék!

Köszönöm:)



2013. jún. 22. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Amiben bárki hamar felérhet a csúcsra:

- kajak-kenu

- evezés

- úszás

- futás

mivel lány vagy a focit nem ajánlom.

2013. jún. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
csak és kizárólag olyan sportban érhetsz el eredményt, amit szetetsz és elhivatottságot érzel felé, ezt pedig nem tudjuk helyetted kitalálni.
2013. jún. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 aikiboxer ***** válasza:

Teljesítménysportokon (úszás stb.) kívül szinte bármiben érhetsz el még jó versenyeredményeket, főleg lányként. De NE a versenyeredmények érdekeljenek, hanem az, hogy olyan sportot válassz, amelyet felnőtt korban, tömegsportként is szívesen csinálsz majd -- főiskola/egyetem vagy szakiskola mellett, munka mellett, férj és gyerekek mellett, 30 évesen, 40 évesen... Amit igazán élvezni tudsz stb.


Néhány javaslat:

- röplabda

- a női foci nagyon jó, nem tudom, fentebb miért nem ajánlja valaki. Fiúként már idős lennél hozzá -- lányként meg kell kérdezned.

- küzdősportok: judo, boksz, kick-box -- mindegyikben kiváló eredményeket érhetsz el és hosszú távon csinálhatod

- squash, tollas -- szuper jó sportok, eredményeket még tollasban érhetsz el


Amúgy meg én mindig azt mondom a Veled egykorú lányaimnak, hogy a korotokban első az egészség, testformálás -- rendes étrend, mellette heti 2 futás vagy biciklizés; és valamilyen erősítés = női torna, thera-band szalag, fegyencedzés (!). Talán a kettlebellhez még fiatal vagy.

2013. jún. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én is most kezdtem 13 éves lányként az atlétikát most csinálom fél éve és már elég jó eredményeket sikerült elérnem csek egy pár pl: futás megyei 1. helyezés Súlylökés országos 2. helyezés és nemzetközin 3. helyezés bár ehez azért tudni kellene hogy milyen magas vagy kb hány kg...
2013. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
170cm 53kg, szóval szerintem nem a legjobb az alkatom az atlétikához.
2013. jún. 26. 14:01
 6/7 anonim válasza:
Nem rossz alkat az atlétikához futásban távolugrásban magasugrásban eredményes lehetnél.
2013. jún. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 aikiboxer ***** válasza:
Röplabda? :)
2013. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!