Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi sportot...

Milyen önvédelmi sportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
15/L

2013. jún. 15. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Annyiszor, de annyiszor körbejártam és kifejtettem már ezt a témát! Ezért ha nem haragszol, nem szenvedek a regényírással, inkább bemásolom egy régebbi válaszomat:


Maga a stílus nem annyira lényeges, a legfontosabb, hogy olyan mozgásformát találj, ami illik a testi adottságaidhoz. No meg persze hogy jól legyen oktatva, ne verjenek át. Idővel minden stílus használható, ha a harcos kiaknázza a benne rejlő lehetőségeket. Persze értelemszerűen egy 2 méteres, 90 kilós tengerészgyalogos harci technikái nem feltétlenül lesznek használhatók egy 50 kilós lány számára. Próbálj olyat találni, amiben nagy múltja van a nőknek is. Ilyen például a Japán Ju Jitsu, melyet ugye az "apró" japán szamurájok találtak ki Ugyanakkor a szamurájnők között is voltak igen kiemelkedő jujutsu mesterek (pl az edói szépség, Rui Sasaki). Vagy kapásból ott van a Wing Chun Kung Fu, egy olyan kung fu stílus, amit egy apácanő (Ng Mui) fejlesztett ki. Lehet azt is érdemes lenne megnézned (persze nem keverendő a Máday-féle Wing Tsun kung fu-val, mert ott sajnos sok helyen, sokat legombolnak az emberekről, és közel semmi használhatót nem tanulsz).

Nézz szét, milyen edzéslehetőségek vannak a környékeden, próbáld ki az összes edzést, és maradj meg annál, ami a legjobban illik hozzád, amiben ki tudsz teljesedni.


Én saját tapasztalatomból kiindulva bátran ajánlanám a Japán Ju Jitsu-t. 160 centis és 60 kilós fiúként nem vagyok túl nagydarab, de sikerült már néhányszor lerendeznem nálam nagyobb emberkéket. Persze hozzá kell tegyem, az önvédelem elsajátítása hosszú évekbe telik. Három hónap vagy fél év alatt nem megtanulható, aki ezt mondja, az vagy hülye, vagy hazudik...

2013. jún. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én a te helyedben krav-magát tanulnék abba mindent megtanulhatsz,direkt utszára van kifejlesztve ha küldesz privát üzenetet akk személyi eddzőt is tok ajánlani :)
2013. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!