Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túledzettség otthoni tornától?

Túledzettség otthoni tornától?

Figyelt kérdés

szóval 23 éves lány vagyok, ez az 5. hónap, hogy tornázom, heti 3-szor,kb. 1 órát, fogyás céljából.

volt amikor nekiálltam 5-ször is, de az már sok volt, a térdemnek se tett jót.

hétfőn nekikezdtem a combos napomnak, ami mellesleg nem is olyan intenziv, és olyan izomlázam lett, hogy csak na.

tegnap is nekikezdtem (20 perc HIIT + 35 perc fenék).

HIIT után a fenék részbe belekezdtem, de elkezdett fájni mindenem, szinte rögtön fölerősödött az izomlázam, nem is birtam befejezni.

pedig ezek a gyakorlatok nem okoztak eddig problémát, sőt kifejezetten feldobták a napom, felfrissitettek, de tegnap meg rögtön úgy éreztem magam mint egy hulla.

ma lenne 20 perc kick-box meg hasra 35 perc, de nem hiszem, hogy nekikezdek, olyan vagyok mint akit agyonvertek, fáj mindenem.

szóval szerintetek ezektől a gyakorlatoktól jelentkezhet túledzettség, főleg, hogy csak heti 3-szor tornázok?

illetve, pszichikai stressztől is jelentkezhet ilyen kimerülés?

erőltessem a tornát, vagy pihenjek?

előre is köszi.



2013. jún. 14. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Jelentkezhet, de másban is keresheted a hibát. Például nem alszol megfelelően, nem iszol eleget (!), ezek mint izomlázfaktorok. A hiányos táplálkozás-gondolok itt főleg a vitaminok, ásványi anyagok hiányára-is könnyen okozhatja.

Egy multivitamin extra adag B és C-vitamin sokat jelenthet.

2013. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát az ivással vannak mostanában problémák, valamiért kevesebbet iszom, na meg kb 3-4 hete nem szedem a C-vitamint.

pedig előtte hónapokig szedtem, de gondoltam, most már nem kell szednem, mivel jönnek a friss gyümölcsök, zöldségek.

plusz már nem iszom a pezsgőtablettát se, igaz csak olyan olcsóbb fajta volt, de állitólag multivitaminos.

akkor visszaállok ezekre, mert elég ramatyul vagyok, fizikailag és pszichikailag is.

köszi!:)

2013. jún. 14. 15:21
 3/6 A kérdező kommentje:

de azért az is érdekes, hogy kevesebbet iszom, de dagadok.

most is tiszta pufik az ujjaim, meg a fejem.

habár ez lehet a melegtől is.

2013. jún. 14. 15:22
 4/6 anonim ***** válasza:
A mai termesztési körülmények között a növényekben már messze nincs annyi vitamin. A C (és bármilyen másik) vitamint továbbra is nyugodtan szedheted). Javaslom vegyél inkább egy normálisabb kiegészítőt (One-a-Day, Vitabolic valamit egy tápkieg boltból), mert amit írtál pezsgőtabletta az is lepkefing, főleg sportolói életmód mellett.
2013. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

na azért sportoló nem vagyok!:)

köszi a segitséget.

2013. jún. 14. 15:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Heti ennyi mozgás mellett már megemelkedett vitaminigény van.
2013. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!