Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok olyan sportot ajánlani,...

Tudtok olyan sportot ajánlani, ami otthon is végezhető, látványosan átalakít és nem terheli meg az ízületeket?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnék majd itthon sportolni, mert le kell dobnom jó pár kilót. Futni nem mehetek, mert a súlyfelesleg miatt az nagyon megterheli a térdemet és a bokámat (doki mondta, és fájni is szokott), szóval valami olyan sport kéne, ami nem "ugrálós" (mert ugye futás közben is az a baj, hogy egyik lábamról a másikra ahogy lépkedek, mindig csak az egyiken van a nagy terhelés).


Köszönöm előre is!

16/L


2013. jún. 7. 15:09
 1/10 KnightBalazs ***** válasza:
26%
Nézd a sportal együtt jár a fájdalom is hogy megterheli az izmaidat és a csontjaidat is de ha nem érzel semmi megterhelést sport közben akkor az annyit is ér ha akarsz fogyni és ilyen kényes is vagy a megoldás szerintem egy fittness gép lessz.
2013. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nekem nem a megterheléssel van a bajom, az izomfájdalmak nem érdekelnek, csak az ízületeimet nem akarom tönkrevágni. szóval ameddig nem leszek annyival könnyebb, hogy a térdem ne fájjon egy km. futás után sem, addig valami olyan sportot szeretnék, ami ugyan zsírt éget és izmosít, de kevésbé káros a térd- és bokaízületeimre nézve.
2013. jún. 7. 15:22
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Van biciklid? Az sokkal kevésbé terheli meg az ízületeket. Jó még az úszás, de azt otthon nem annyira lehet :)


A másik, amit én csinálni szoktam, az ez a gerinctorna:

[link]


Fogyni nem fogsz tőle, de javít a tartásodon, és az optikailag karcsúsít (megy ugyebár sokkal jobban néz ki egy egyenes tartású ember, mint egy görbe, akkor is, ha kövér).

2013. jún. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a második válaszolónak! :)

igen, van biciklim! majd ha kicsit jobb idő lesz, akkor eljárok majd mindenképpen.


a gerinctornás linket köszönöm, kipróbálom, amin lesz rá alkalmam! :)

2013. jún. 7. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Először is, rakd rendbe az étrendedet. Másodszor pedig, végezz aerob mozgást. Például gyors tempójú séta/gyaloglás, esetleg szobabiciklizés 40-60 percig. Ez nem fogja megterhelni az ízületeidet különösebben. [link] Itt olvasgass, sok hasznos információt találsz ezekkel kapcsolatban.

2013. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

félted az izületeidet a mozgástól, de a túlsúlytól nem...


fájdalom nélkül nincs eredmény. na menj, és majszolj el inkább egy csokit.

2013. jún. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm a segítséget! :)


utolsó: igazán kedves vagy, mondhatom. szerinted miért írtam ki ezt a kérdést és tettem hozzá, hogy fogyni szeretnék? pontosan azért, mert a túlsúly is megterheli az izületeimet, ezért szeretnék megszabadulni a plusz kilóktól. nem vagyok büszke arra, hogy van rajtam felesleg, egyáltalán nem örülök neki, de szeretnék küzdeni ellene a lehetô legkíméletesebb módon. ha ez esetleg azt jelentené, hogy drasztikus fogyókúrába kéne kezdenem és napi 3-4 óra kemény edzést végig kéne nyomnom, megtenném.


és az, hogy a sportolás egy olyan formáját keresem, ami nem terheli meg annyira az izületeimet, az nem azt jelenti, hogy nem szeretnék semmilyen terhelô, fájdalmas, fárasztó mozgást végezni, csupán azt, hogy hs lehet, keresnék egy, a testalkatomhoz és súlyomhoz megfelelô sportot.


egyébként meg évek óta kûzdök a kilókkal, és én igazán nem tehetek arról, hogy ilyen alkat vagyok. sokat mozgok, szoktam sétálni, biciklizni, úszni rengeteget, aerobic órákra is elmentem, és egyáltalán nem mondható el rólam, hogy sokat és össze-vissza eszek. egyszerûen ilyem vagyok, ez genetika, csak szeretnék minden tôlem tellhetôt megtenni a fogyás érdekében.


szóval köszönöm neked is a hasznos, kedves hozzászólásodat. csak azt kívánom, egyszer kerüljél te is ilyen helyzetbe, hogy megtapasztald, milyen is az, mikor segítséget kérsz, és egy intelligens ember még "beléd is rúg". további szép napot!

2013. jún. 13. 15:39
 8/10 A kérdező kommentje:

#5 köszönöm a segítséget! :)


utolsó: igazán kedves vagy, mondhatom. szerinted miért írtam ki ezt a kérdést és tettem hozzá, hogy fogyni szeretnék? pontosan azért, mert a túlsúly is megterheli az izületeimet, ezért szeretnék megszabadulni a plusz kilóktól. nem vagyok büszke arra, hogy van rajtam felesleg, egyáltalán nem örülök neki, de szeretnék küzdeni ellene a lehetô legkíméletesebb módon. ha ez esetleg azt jelentené, hogy drasztikus fogyókúrába kéne kezdenem és napi 3-4 óra kemény edzést végig kéne nyomnom, megtenném.


és az, hogy a sportolás egy olyan formáját keresem, ami nem terheli meg annyira az izületeimet, az nem azt jelenti, hogy nem szeretnék semmilyen terhelô, fájdalmas, fárasztó mozgást végezni, csupán azt, hogy hs lehet, keresnék egy, a testalkatomhoz és súlyomhoz megfelelô sportot.


egyébként meg évek óta kûzdök a kilókkal, és én igazán nem tehetek arról, hogy ilyen alkat vagyok. sokat mozgok, szoktam sétálni, biciklizni, úszni rengeteget, aerobic órákra is elmentem, és egyáltalán nem mondható el rólam, hogy sokat és össze-vissza eszek. egyszerûen ilyem vagyok, ez genetika, csak szeretnék minden tôlem tellhetôt megtenni a fogyás érdekében.


szóval köszönöm neked is a hasznos, kedves hozzászólásodat. csak azt kívánom, egyszer kerüljél te is ilyen helyzetbe, hogy megtapasztald, milyen is az, mikor segítséget kérsz, és egy magadfajta intelligens ember még "beléd is rúg". további szép napot!

2013. jún. 13. 15:40
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Szívesen! Ha kérdésed merülne még fel ezzel kapcsolatban, akkor akár privátban is kérdezhetsz nyugodtan. De igazából azon az oldalon, minden hasznos információt megtalálsz amire csak szükséged lehet. Néha keresgélni kell a cikkek között, de ennyi fáradtságot is időt gondolom nem sajnálsz rá. :)


Az utolsó hozzászólóval ne foglalkozz, látszik, hogy lövése sincs a témához.

2013. jún. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

igen, mindenképp elolvasom majd a cikkeket!

még egyszer, köszönöm! :)

2013. jún. 13. 17:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!