Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Emberek mi van veletek? Mi a...

Emberek mi van veletek? Mi a bajotok a karatéval?

Figyelt kérdés

a lényeg hogy hallottam hogy a karate sz*r meg hogy semmit sem ér gondoltam lemegyek egy edzésre megszivatom az embereket.én boxolok pár éve versenyeket is nyerten szóval elég jó vagyok.lementem oda az edzőterembe.megkérdem az edzőt jöttem tapasztalatot gyűjteni.küzdhetek e valakivel?egyből egy barna övest,mondom ez túl sok lesz.azt mondta menjek egy narancs övessel ők még elég kezdők.aha..megütni alig tudtam pedig a csoportban én ütök a leggyorsabban..rúgott,ütött a kisgyerek,vagy egyszer ha megtudtam ütni..és mindezt gyönyörűen olyan jól nézett ki nem az a rendetlenség hanem normális állásokban támadott védett...és mindenki azt mondja sz*r a karate pedig nem..

lehet én is átiratkozok! :D


2013. máj. 13. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Jó iratkozz át de akkor ne ide írkálj hogy valami barom szétvert a kocsmába.
2013. máj. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

én is karatézom, és igen ezt lehet használni önvédelemre.

ált iskolás korom óta tanultam, és sokszor használtam élesben is.kyo-t tanultam, és sajnos nagyon sok ez a tudás egy kis fiatalnak, még így idős fejjel is gondolván.

sokszor vissza is éltem vele, de az tuti, h amikor verekedésre került a sor, egy két fejrúgás végett vetett mindennek részemről.

2013. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ez kyo karate volt? nem üthettél fejre vagy mi? Mert az azért úgy eléggé más. Minden tisztelem a kyonak én is jártam rá de szerintem valahogy olyan merev stílus legalábbis ahogy mi tanultuk. Sokszor inkább az állóképesség döntött mint a technika valamiért.
2013. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem kyo asszem shito ryu. és igen üthettünk fejre kesztyűben voltunk hogy ugye én boxolok az edző mondta menjünk kesztyűben mert mi is úgy szoktuk..és nagyon kemények nem merevek ugy mozogtak hogy csoda! :D
2013. máj. 14. 16:49
 5/12 anonim ***** válasza:
az egy jó stílus lehet :D az itf taekwondo is ilyesmi
2013. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
nem hiszem mert ez karate nem taekwando.ugy tudom ebben a stílusban van a legtöbb formagyakorlat.
2013. máj. 14. 20:45
 7/12 anonim ***** válasza:
taekwondo :) ne hidd el ha nem akarod, itfnek amúgy pont a formák is az erősségei, igen nehezek :)
2013. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Itt a legtöbb embernek nem a Karatéval van a baja, hanem az itthoni Karate oktatás színvonalával. Mert legtöbb helyen, csak sport Karatét oktatnak már. Ez még nem is lenne gond, ha "full contact" versenyre készítenék fel a tanulóikat. De sajnos legtöbb helyen "Semi Concact" versenyre készülnek fel, ahol annyi a lényeg, hogy csak eltaláld az ellenfeledet, és a legelső találat után már szétválasztják a versenyzőket.

De, mint írták vannak olyan helyek is, ahol lényegében csak "Kata"-kat tanulnak egész edzés alatt. Normálisan nem tanulják meg a technikák használatát, nem nagyon sparringolnak, csak tanulják a különböző forma gyakorlatokat (amik az én szememben tök fölöslegesek).

Ez a bajunk nekünk "fikázóknak". Ez, hogy néhány edző lényegében tönkre teszi ezt a stílust, csak azért, hogy minél több pénzt szerezhessen!

2013. máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező erre nem lennék túl büszke.

Vagy megtaláltad a kb. egyetlen jó klubot az országban.. de hogy ökölvívóként nem kesztyűztél le egy kezdő karatéjost, na ilyen is ritkán van.

2013. máj. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a mi csoportunkban én vagyok a legjobb..meg több versenmyt nyertem mások ellen is szóval :D
2013. máj. 29. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!