Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nyújtás után másnap miért...

Nyújtás után másnap miért vagyok merevebb? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Bemelegítés : ha itthon vagyok ugrálókötél 5-10 perc + átmozgatom mindenem, kondiban ált. 45perc bicikli után szoktam.

Legtöbbször fél órát nyújtok, nem rugózok, max 1-2percet vagyok egy testhelyzetben, elég sokfélét csinálok. Lassan lennt is van a spárgám, de nyújtás utáni nap annyir merev vagyok, hogy kb a bokámig nem birok lehajolni.. ez miért lehet? Mit csináljak, hogy " tartósan" laza maradjak? Remélem érthetően sikerült leírnom:)


2013. máj. 13. 18:54
 1/3 *Glissade* ***** válasza:

Ez egyrészt azért van, mert még kezdő vagy, és valószinüleg eléggé merev is.

Másrészt pedig azért van, mert túl nyújtasz, nem vagy képes lazítani.

Azért fog fájni másnap mert sérül az izom (akár ízület is) nyújtásközben! Ezért leszel merevebb is.

Ami nem gáz, majd újra nyújtod... de azért jobb lenne elkerűlni.

Majd idővel jobb lesz, addig is figyelj jobban magadra, hangolódj rá a nyújtásra, és ne erőltesd túl.

2013. máj. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Akkor bemelegítésnek elég ennyi? Mennyi idő múlva kéne, hogy jobb legyen ha kb 2naponta nyújtok? Azért hosszútván nem szretném "roncsolni" sem az izmaim, sem az izületeim:S
2013. máj. 13. 20:04
 3/3 *Glissade* ***** válasza:

Elvileg elégnek kell lennie ennyi bemelegítésnek, ha megizzadsz tőle:)

Én azt javaslom, hogy fejben próbálj meg ellazúlni, ne az izomra koncentrálj (az izom védeni fogja magát, és az ízületeket, ezért meg fog feszülni). Agyban tudod blokkolni ezt a feszülést, nem az izomban. Ezáltal a sérülések is minimalizálódhgatnak, úgy hogy a hajlékonyság is fejlődik.

2013. máj. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!