Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatos kérdéseim...

Futással kapcsolatos kérdéseimre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tavaly júniusban kezdtem el futni hobbi szinten, azóta kisebb-nagyobb megszakításokkal folytatom. Tavaly nyártól olyan szeptember-októberig rendszeresen futottam. Kb egy hónapja futok ismét heti 2-3 alkalommal. (Persze előtte is voltam ha jó idő volt, csakhát idén elég hosszúra elhúzódott a tél éss nemigazán éreztem lelkesedést iránta).

Ezen kívül még a haverokkal szoktam focizni, de a futáshoz hasonlóan ezt is csak hobbi szinten, soha semmit nem sportoltam versenyszerűen.


Ezek alapján szerintetek mennyire számít jó eredménynek ha 1 óra alatt 10-12 km-t futok? Csak pl:ivószünet, cipőkötés stb miatt állok meg. (Azért nem tudom pontosan a távot mert egyesek szerint 260 mások szerint 300 méteres a pálya).

Mennyire kell fokozatosan emelni a távot? Pl az szerintetek reális e, ha június-július fele szeretném elérni a félmaratoni távot?

Ti mennyit , milyen gyakran és mennyi idő alatt szoktatok futni?


Utolsó kérdésem a cipőhöz kapcsolódik. Amióta elkezdtem futni azóta egy adidas predator futócipőt használok (illetve a futás előtt használtam utcaiként), s úgy érzem ideje lenne beruházni egy újra. 10 ezer körül kapok normálisat, ha igen milyet javasoltok?


Bocsi, hogy elég hosszú lett, ha csak egyik kérdésre tudtok válaszolni annak is örülök.


17f



2013. máj. 13. 16:30
1 2 3
 21/21 poiu ***** válasza:
A szakirodalomban erről már nincs vita. De őszintén érdekel, ha mutatsz ilyet.
2013. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!