Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatos kérdéseim...

Futással kapcsolatos kérdéseimre tudnátok válaszolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tavaly júniusban kezdtem el futni hobbi szinten, azóta kisebb-nagyobb megszakításokkal folytatom. Tavaly nyártól olyan szeptember-októberig rendszeresen futottam. Kb egy hónapja futok ismét heti 2-3 alkalommal. (Persze előtte is voltam ha jó idő volt, csakhát idén elég hosszúra elhúzódott a tél éss nemigazán éreztem lelkesedést iránta).

Ezen kívül még a haverokkal szoktam focizni, de a futáshoz hasonlóan ezt is csak hobbi szinten, soha semmit nem sportoltam versenyszerűen.


Ezek alapján szerintetek mennyire számít jó eredménynek ha 1 óra alatt 10-12 km-t futok? Csak pl:ivószünet, cipőkötés stb miatt állok meg. (Azért nem tudom pontosan a távot mert egyesek szerint 260 mások szerint 300 méteres a pálya).

Mennyire kell fokozatosan emelni a távot? Pl az szerintetek reális e, ha június-július fele szeretném elérni a félmaratoni távot?

Ti mennyit , milyen gyakran és mennyi idő alatt szoktatok futni?


Utolsó kérdésem a cipőhöz kapcsolódik. Amióta elkezdtem futni azóta egy adidas predator futócipőt használok (illetve a futás előtt használtam utcaiként), s úgy érzem ideje lenne beruházni egy újra. 10 ezer körül kapok normálisat, ha igen milyet javasoltok?


Bocsi, hogy elég hosszú lett, ha csak egyik kérdésre tudtok válaszolni annak is örülök.


17f



2013. máj. 13. 16:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
én a decatlonos kalenji cipőkkel meg vagyok elégedve
2013. máj. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 poiu ***** válasza:
Nem mindegy, hogy 10 v. 12 :-). Az mindenképpen jó, hogy 1 órán át tudsz mozogni. Keress rá az intervallum edzésre, a táv növelése helyett ezzel fokozhatod a teljesítményedet. Cipőhöz nem tudok hozzászólni, futni szerintem csak mezítláb szabad.
2013. máj. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem mindegy, de nem tudom pontosan a pálya méretét, a szélén futok, valaki szerint 260 valaki szerint úgy 300 méteres. 40kört futottam, ezért írtam hogy 10-12 km.

Az intervallumosról már hallottam, már gondoltam is rá, de egyenlőre a hosszabb távok jobban érdekelnek

2013. máj. 13. 17:10
 4/21 anonim ***** válasza:

"Ezek alapján szerintetek mennyire számít jó eredménynek ha 1 óra alatt 10-12 km-t futok? "


Kevesebb, mint 1 év után, úgy hogy nem volt sportmúltad, egészen jó.


"(Azért nem tudom pontosan a távot mert egyesek szerint 260 mások szerint 300 méteres a pálya)"


Ezzel mérd le a pályát (én nem pályán futok, viszont megjegyzem merre futottam, és ezt használom mérésre):

[link]


"Mennyire kell fokozatosan emelni a távot? Pl az szerintetek reális e, ha június-július fele szeretném elérni a félmaratoni távot? "


Én nálad 1 évvel idősebben kezdtem el futni (valójában tájfutni(is), de ez mindegy), én akkor nagyon gyorsan növeltem a távot, csak hát kosaraztam korábban, tehát nem 0-ról kezdtem a sportolást, ettől még azt gondolom, hogy a te életkorodban sportoló múlt nélkül is nagyon fejlődőképes az ember, úgyhogy a június-júliusi ~21 km-t én reálisnak tartom.


"Ti mennyit , milyen gyakran és mennyi idő alatt szoktatok futni? "


Én manapság csak heti 1-3 alkalommal, átlagosan 15-16 km-t, ami néha csak 12-13, néha meg 20 fölött.


Ami a cipőt illeti, szerintem Decathlonban kapsz viszonylag jó futócipőt ezen az áron, de konkrét cipőt nem tudok javasolni, mert attól függ milyenben kényelmes neked.

2013. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Most látom, mások is írtak azóta. Nos, nekem is Kalenji cipőm van, 2 pár is, egyiket ajándékba kaptam, így nem tudom mennyibe került, de olyan 10 ezer lehetett tippre, a másikat meg 4 ezerért vettem, és az se rossz. Szóval ár-érték arányban mindenképpen ezek a legjobbak, amikkel találkoztam, és viszonylag bírják is a strapát, bár én egyet kinyírtam úgy, hogy terepen (erdőben keresztül, nem ösvényen) futottam, és átlyukasztotta.


Valaki említette az intervall edzést, nos amikor még edzésekre jártam, nálunk a sima egyenletes futáson kívül volt résztáv (résztávok között pihenővel), fartlek (váltott tempójú futás) és dombedzés is.

2013. máj. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Az a gond hogy még nincs a városban Decathlon, de ha megyek vmikor Pestre és lesz lehetőségem akkor mindenképp benézek oda.
2013. máj. 13. 17:33
 7/21 Makoscsiga ***** válasza:

A júliusi félmaraton teljesen reális, bár az a 1o-12km nagyon nem mindegy... igen komoly különbség van egy 5 és egy 6 perc/km-es tempó között.


Ha ez a táv megy simán, akkor mindenképpen próbálgatnék olyat, hogy egymást követő napon futni 1o km-t, és az intervallum edzéseket is mindenképpen csinálnám... nagyon sokat segít hosszabb távokon is. És nem kell annyira parázni a hosszabb távoktól sem.

2013. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát jelenleg heti 2-3 alkalommal futok, de akkor növelem, vagy maradjon a 2-3 hosszabb és heti 1-2 intervallum? vagy az már sok lenne? A futáson kívül csak haverokkal szoktam focizni , de az általában laza és nem mindig futok aznap este (pl ma se).

A pálya hosszát pedig megpróbálom pontosabban meghatározni.

2013. máj. 13. 19:36
 9/21 Makoscsiga ***** válasza:

Heti 3 alkalom simán elég egy félmaratoni versenyre. Én azt csinálnám, hogy egyszer futnék valami laza 4o perc 1 órásat, ahol kényelmesen, de azért szedem a lábam. Egyszer csinálnék egy intervall edzést, ami legyen rövidebb: 2-3km laza bemelegítsés, majd egyperc erős tempó, nem kell sprintelni, vagy ilyesmi, csak nyomasd valamennyivel gyorsabban. Aztán egy perc laza. Ezt kell ismételgetni. Ha úgy érzed, hogy könnyű, akkor kicsit gyorsíthatsz. Lehet az erős intervallum hosszát is növelni. Ebből csinálj 1o-et, majd laza levezetést.


Hétvégén meg egy hosszabb futást, laza tempóban, aminek a hosszát fokozatosan növelheted. Elindulsz 1okm-ről, majd minden héten 1-2km-mel többet futsz.

2013. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi akkor majd ehhez hasonlóan fogom igazítani az edzéseimet.

Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valakinek van még hozzáfűzni valója, tanácsa,tapasztalata azt is örömmel fogadom :D

2013. máj. 13. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!