Egy ilyen kondi géppel milyen feladatok végezhetőek el?
Tudsz mellizomra fekvenyomni, ha jól látom, akkor felszerelhető rá rúdtartó villa. Mellre mehet még a pillangó tárogató rész.
Hátizomra lehúzás csigán mellhez, de végezhetsz még súlyzóval evezést és ha tudnál még húzódzkodni, az sem ártana.
vállra ez a gép nem annyira jó, de kétkezes súlyzóval mellről nyomás vagy egykezesekkel vállból nyomás az mehetne, oldalemelés és a váll hátsó fejére oldalemelés döntött törzzsel.
Bicepszre is súlyzózni kellene, ezzel a géppel nehéz lenne. Szóval kétkezes súlyzóval állva bicepsz vagy/és egykezesekkel beforgatós, kalapács.
Tricepszre tudsz a géppel lenyomást végezni, valamint fekve homlokra engedést rúddal, ülve tarkóhoz engedést egykezessel, hátsótámaszos tolódzkodás, lórugás.
Láb: guggolás kétkezes súlyzóval, kitörés, és a gépen van lábgép rész: azzal lábnyújtás és hason fekve lábhajlítás. + egylábas vádlizás állva.
has: hasprés, lábemelés függeszkedve.
Ezek közül láthatod, hogy keveset tudsz ezzel a géppel elvégezni, de ez nem is gond, többre mész a szabad súlyokkal a gép csak kiegészítő legyen.
Ha valamelyik gyakorlat így névről nem tiszta, akkor itt meg tudod nézni, hogy miről van szó:
Ha kezdő vagy, akkor heti 3 napos teljes testes edzés legyen, azaz minden edzésen minden izomcsoportra kellene egy gyakorlat (de másik napon lehet másik gyakorlat ugyanarra az izomcsoportra) gyakorlatonként 3-4 sorozattal, sorozatonként 10-12 ismétléssel, akkora súllyal, amivel az adott gyakorlat éppen megy szabályosan. Tehát a kb 10. ismétlés éppen hogy csak kimenjen.
Ez menjen 1-2 hónapig, majd válthatsz osztott edzésre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!