Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem késő még tornázni? 12/l

Nem késő még tornázni? 12/l

Figyelt kérdés
Szeretnék talaj vagy szertornázni,nem késő még? Olyan sportot szeretnék űzni amiben sajtózni stb...lehet.

2013. ápr. 30. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

fél tíz, szerintem már késő van... és a "sajtózni" az miféle cselekvés?


Na de komolyan. Nincs még késő. Kezd el aztán lesz ami lesz....

2013. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ó bocsánat : szaltózás.

tudom hogy késő van,de nem tudok aludni és nekem holnap nincs suli. Azt mondják hogy óvodás korban kell elkezdeni és sajnos én oviban nem csináltam.Nagyon tetszik a talaj és más fajta tornák.De elég félénk vagyok és ezért nem merek elrugaszkodni.

2013. ápr. 30. 22:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, ha szeretnéd kezd csak el nyugodtam. A lényeget meg majd ott megtanítják...
2013. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazad van tényleg ovis korban kell kezdeni ha igazán jó szeretnél lenni. Ez miatt sajnos nagyon kevés klub lesz, ahol foglalkoznak hobby tornászokkal is. Nem tudom hol laksz, Budapesten szerintem találsz klubbot, máshol necces lesz. De kérdezz rá semmit sem veszíthetsz. Ajánlom még a gumiasztalt is, azt nem feltétlenül kezdik olyan korán.
2013. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Simán elkezdheted, ha becsületesen csinálod, és jól fejlődsz akkor 14-15 évesen már elég jó lehetsz és akkor már komolyabb dolgokra is képes leszel majd. Persze versenyekre is mehetsz ha jól csinálod, simán lehet még belőled versenyző. Csak ugye kitartás kell hozzá, meg akarat, és vigyáznod kell hogy le ne sérülj annyira ami kimaradásokat okozhat.

Barátnőm 11 évesen kezdett el tornázni most 20 éves és még mindig csinálja versenyszerűen. Sokáig iskola csapatban csinálta, gimi közepén meg már sportegyesületben volt, ahol elég sok versenyen vett részt. 18 éves korában benézett valamit a gerenda gyakorlatnál és volt egy csúnya esése ami kisebb fejsérülést okozott és egy ideig hanyagolnia kellett, de pár hónap múlva újra visszament és csinálta nagyon becsületesen. Most 20 éves, és még mindig csinálja, igaz hogy már lassan dolgozni szeretne menni mert OKJ-s szakon tanul, de mondta hogy már nem akar versenyezni nagyon mert nem akarja hogy minden más idejét elvegye és csak hobbiként csinálja, mert ő már így tartja jónak, és inkább átadja a helyét olyanoknak akik még csak most kezdik komolyabban, versenyszerűen csinálni.

Persze ugyanúgy jár még, foglalkozásokra, csak a heti 4 alkalom helyett ami 1,5-2 órát vesz igénybe helyette heit 2 alkalmat megy úgy jó 1-1,5 órát. Abból 1 órát ő maga sportol fejleszti magát, meg persze besegít az edzőknek a felkészítésbe, és 13-14 éveseket is tanítgat, és valószínű hogy a 6-10 év közötti korosztályt fogja edzeni rendesen ami egyébként elég nagy vágya.

Ha csinálod akkor te is végezheted így ezt, azért az sem rossz ha 20 on évesen már te adod át a tudásod a fiatalabbaknak, ennél jobb érzés nem is lehet, és persze mellette még csinálhatod akár versenyszerűen is ha akkor betudod még vállalni ezt, de kezdd el nyugodtan, sosincs késő!

2013. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösszönöm,igazából épp ez esésektől félek,mert a legnagyobb félelmem tolókocsiban végezni..ezért még egy bukfencet is óvatosan csinálok,és ez baj mert mivel félek nem merek elrugaszkodni/belevágni.De nem fogom feladni és ha még nem is tornász leszek biztosan kipróbálom és valami hasonlót fogok végezni.Nagyon kösszönöm a válaszokat főleg neked utolsó ! Ha van még tanácsotok nagyon szívesen várom.Öntöttetek belém egy kis önbizalmat!
2013. máj. 1. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!