Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tojásfehérjében lévő fehérje...

A tojásfehérjében lévő fehérje felszívódik a tojás sárgája nélkül?

Figyelt kérdés
Direkt ebbe a kategóriába írtam!
2013. ápr. 26. 08:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen felszívódik, de nyersen a fele sem, tehát az felejtős:

Nyers tojást sosem egyél, mert:

1. Szalmonellás is lehetsz,

2. Nyersen nem szívódik fel a fele sem a szervezetben, nem hasznosul.

3. Vitaminhiányt is okoz, mivel a nyers tojásban lévő avidin enzim megköti a biotint (H-vitamin).

2013. ápr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, természetesen nem nyersen enném, hanem sütve reggelinek, vagy suliból hazaérkezés után, 62 kilósan most főztem meg 350 g rizst illetve a csirkét is főztem, hogy még kevesebb zsír legyen... na az első csirkés étkezéssel 20 perce bajlódok, de csak most ettem meg a felét... szóval sütni fogom és fűszerezni...
2013. ápr. 26. 09:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Kis zsír az mehet, főleg 62 kilósan. A zsírbevitel kb 1g x ttkg legyen, mondjuk nagy része legyen telítetlen zsírból: halolaj, lenmagolaj, magvak.
2013. ápr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Én meg úgy tudom, hogy nem szívódik fel rendesen. Ha 8-10 tojásból csinálsz pl rántottát abból 1-2 nek teljes tojásnak kell lennie. Én legalábbis így tudom, mondjuk én nem dobom ki a sárgáját mert óriási pazarlásnak tartom és még így is az alsó határ alatt van a koleszterinszintem.
2013. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Néhány sárgája is mehet nyugodtan. Plusz nagyon lényeges hogy figyelj a zsírbevitelre, ugyanis sok kezdő kondis, mikor megnézi az étrendet, szinte nullára szorítja a zsírbevitelét, és ha a jó zsírokat sem viszed be, az ugyanúgy hátráltat, mivel a zsírnak szerepe van a tesztoszteron képződésében!
2013. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kérdező, persze pár sárgája simán mehet bele, nem versenydiétán vagy.
2013. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem értem miért akarja mindenki sárgája nélkül enni a tojást, mikor az a legjobb része.
2013. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dogmatix91 ***** válasza:
Azért mert koleszterinbomba :D Én is szeretem, de nem a legegészségesebb dolog. Mondjuk még mindig jobb pár sárgája, mint egy zacskó chips :D
2013. ápr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az biztos.:)
2013. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!