Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az erőnlét megtartásához...

Az erőnlét megtartásához hetente hányszor és mennyit kell futni?

Figyelt kérdés
Esetleg az úszás vagy a bicajozás megfelelhet erre a célra?
2009. szept. 25. 15:39
 1/2 anonim válasza:
100%
5. éve futok. Mostanra már lefutok 14 km-t egy edzés alkalmával. Ha időm engedi, heti 2-3 alkalommal megyek futni. Sajnos másfél hete volt egy műtétem, ami miatt most még nem futhatok. De ha jövő héten újra edzek, valószínű, hogy 2 hét kihagyás után is menni fog a 14 km lefutása megállás nélkül. Nagyon szeretek futni, nagyon jó kikapcsolódás, és kiváló sport. Felfrissít, erőt ad. Az edzesonline.hu-n sok cikket (is) olvashatsz ezzel kapcsolatosan.
2009. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hányszor kérdésre azt mondanám, hogy legalább 3-4. A rendszeresség nagyon fontos. Csak így jönnek ki a futás pozitív élettani hatásai (szív, légzőrendszer erősödése, az anyagcsere felgyorsulása, az általános erőnlét javulása). A rendszertelen, alkalmi futás viszont inkább a hátrányokat (sérülések) hozza ki, többet árt, mint használ.


A mennyit kérdésre szerintem nincs általános válasz. Ezt mindenkinek magának kell kialakítani a testalkata, a képességei, az ambíció és a lehetőségei figyelembe vételével. És ha kezdő vagy, akkor ez egy hosszabb fejlődési folyamat, mire eljutsz az optimumig. Érezned kell, vagy fogod, hogy ez mennyi. Persze nem 500 méter, meg ilyesmi.


Nekem ez a bevált heti ritmusom: kedd-szerda: 12 km városban egy dombbal(többet szeretnék, de csak ennyit tudok a munkám miatt), péntek: 18 km természetben, vasárnap: legalább 30 km, fele hegynek felfelé. Erre persze fokozatosan fejlődtem fel. A sebességem síkon félmaraton esetén 12 km/óra.

2009. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!