Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Suliban piszkálnak miatta, de...

Suliban piszkálnak miatta, de tényleg gáz, hogy súlyzózom? 14/L

Figyelt kérdés
Még csak egy éve,és suliban ezért piszkálnak.Pedig nincs is nagy izmom,szóval nem olyan undorítóan nagyok az izmaim,nem értem,mi bajuk.Tényleg gáz?

2013. ápr. 16. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem gáz, de még 1-2 évet várj vele, addig érdemes saját testsúlyos edzést végezni. Nézz utána a fegyencedzésnek.
2013. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hagyd rájuk!!
2013. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*márhogy akik piszkálnak, azokra
2013. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Suvorov ***** válasza:
100%
nem gáz
2013. ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük.. Én is súlyzózom nő létemre. Egyébként jó ha tudod hogy soha nem leszel egy kigyúrt állat mint a férfiak, akármennyi súlyt is bírsz felemelni. Csak szép nőies izmaid lesznek.. Ha meg ilyen leszel mint a nő képen akkor az azért van mert Szteroidokat szedsz, amiben nagyon sok férfi hormon van..

[link]

[link]

[link]

Ők tömték magukba a tablettákat... ezért néznek ki ilyen brutálisan..


Én 5 éve csinálom és ilyesmi az alakom:

[link]

2013. ápr. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Mostanság valahogy az átlagember szemében a sport és a nő összeférhetetlen dolgok :D De ezek hülyék.

Az mondjuk jogos, hogy még egy ideig maradj a saját súlynál.


Előző: miért van kisatírozva az arca az utolsónak, amikor egy híres modell? :D

2013. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 09:55

fogalmam sincs miért van az arca eltakarva. Még régebben így találtam fent és így mentettem el a gépemre, hogy motiváljon hogy ilyen alakot szeretnék.. Nosztalgiából meg,maradt a kép..

2013. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

a fiúk akik piszkálnak, azért teszik mert manapság sajnos a súlyemelés gyakorlatilag szinonímája a testépítésnek meg a szteroid szedésnek, és ha azt hallják egy lánytól, hogy súlyt emel (és nem a kis rózsaszín 1-2 kilósokat) akkor rögtön ennek megfelelő képek jutnak az eszükbe.

a lányoknál akik piszkálnak 2 verzió lehetséges:

1. ugyanaz mint a fiúknál

2. tudják, hogy nem arra a szteroidos kinézetre hajtasz, hanem a formás, nőies "fitnesz-modell" alakra és irigykednek mert bennük nincs meg az akaraterő hozzá, nagyrészük még abban is reménykedik, hogy feladod és visszasüllyedsz az ő szintükre.


aztán még vannak a fiúk akik szintén tudják, hogy mire hajtasz, de ők nem piszkálnak, hanem már az eredméyneket lesik :)


néhány jó tanács:

több, különböző módja van a súlyzós edzésnek attól függően, hogy mi a célod, ennek megfelelően van testépítésnek megfelelő edzésmód (ez adja a legnagyobb izomtömeget) van ami az izomerő lehető legnagyobb növelésére jó, van ami az izom (hosszabb időn keresztűli)kitartását növeli a legjobban, stb.

gondold át, hogy mi a célod (valamilyen sportban akarsz jobb lenni vagy a külsőd számít?), majd ha ez megvan kérdezz meg egy szakembert, hogy mi lenne a neked legjobban megfelelő módszer. ez fontos, a helyes edzés-módszer nagyban meghatározza, hogy eléred-e a kívánt eredményt és mikor.

ha esztétikai szempontok vezérelnek, jobban akarsz tetszeni a fiúknak (vagy épp lányoknak?), akkor figyelni kell arra is, hogy ne legyen túl ALACSONY a testzsír-százalékod. amikor egy fiú/férfi azt mondja, hogy nem tetszenek neki a fitnesz-modell alkatú nők akkor a közhiedelemmel ellentétben nem az a baja, hogy a nő túl izmos, meg kisebbségi komplexusa van és félti az egóját ( még akkor sem ha azt mondja, hogy az izmosság nem tetszik neki, egyszerűen csak nem tudja, hogy mi a tényleges indok). ennek az oka a nagyon alacsony testzsír százalék. fotózásokon, versenyeken így lehet látni a nőket mert így a leglátványosabb az eredmény (a sport szempontjából). viszont ez nem egészséges, hosszútávon kifejezetten nem. elég rendesen felborítja a hormonok egyensúlyát és a menstruációt, termékenységet is befolyásolja meg a bőrnek sem tesz túl jót. ennek megfelelően a férfiak nagy része ezt nem tartja szépnek (a férfiak azokat a dolgokat tartják szépnek a nőkben [fizikailag], amik az egészséget, termékenységet jelzik). nem igazán tudják így megfogalmazni az okát ahogy én, csak azt tudják, hogy nem jó, nem egészséges (sok férfit egy kiszáradt, halott fára emlékezteti a látvány). még valami: a nőknek az egészséges testzsír-százalék jóval magasabb mint a férfiaknak ezért nem jó, ha annyira szálkás akarsz lenni mint ők.

erről is kérdezz meg egy szakembert. mivel tizenéves vagy, kiemelten fontos, hogy a hormon-háztartásod rendben legyen.


a másik dolog amit a többiek is mondtak: mivel még növésben vagy, nem ajánlott a nagyon nagy súlyok emelése, mert az sokat vesz el a még növésben lévő szervezetedtől, így visszafogja vagy teljesen meg is állíthatja a magasságbeli növekedésedet (fiúknál ennek viszonylag kisebb a veszélye a hormonjaik miatt).


én is erősen ajánlom a testsúllyal való edzést, még akkor is ha már túl vagy a kamaszkoron. úgy sejtem, hogy a célod az általános "fittség" és a jó alak, ennek pedig a testsúlyos edzés az egyik legmegfelelőbb módja. ennél is kell némi utánajárás, hogy mikor, hogy, milyen gyakorlatokat érdemes csinálni, hogy teljesen átmozgasd a tested meg, hogy folyamatosan kihívás legyen az edzés, stb.


továbbá amikor azt mondtam a fentiekben, hogy szakember, akkor sportorvosokra meg egyéb hasonlóan képzett emberekre gondoltam. a konditermekben található "edzők" nagy része pocsék, semmit nem tudnak a helyes edzésről, hibás, helytelen dolgokat mondanak, nehéz tényleg jól képzett szakembert találni köztük.


24/F vagyok és én már bele feccöltem egy pár évet a dologba :)

2013. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!