Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Néhányan azt javasolták, hogy...

Néhányan azt javasolták, hogy szedjek testtömegnövelő tablettákat, de azokról is hallottam rosszakat. Szerintetek szedjek ilyen tablettákat?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony vagyok, de szeretnék elkezdeni "gyúrni", de azt mondják, hogy szálkásodni fogok, mert olyan a testalkatom:S Néhányan azt javasolták, hogy szedjek testtömegnövelő tablettákat, de azokról is hallottam rosszakat. pl. azt, hogy ha abbahagyom ezeknek szedését akkor összeesnek az izmok, meg a testemnek sem tesznek jót. Ti mit javasoltok?
2009. szept. 22. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:

"testtömegnövelő tablettákat"

Micsoda???? Ilyenről még nem hallottam.

Vannak tömegnövelő tápkiegek, ezek tömény kaják szal semmi bajod nem lehet tőlük, valszeg szedsz fel tőlük pár kilót gyúrás mellett, de az étrend a meghatározó egyébként.

És vannak szteroidok, ezek gyógyszerek, rengeteg kellemetlen mellékhatással, és hosszútávon tönkreteszi a szervezeted főleg ha bután szeded, ez az ami ha abbahagyod ellaposodsz (sztem amatőr ne nyúljon ilyenekhez).

2009. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kösz a választ
2009. szept. 22. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs testnövelő tabletta.

Még a felnőtt sportolóknak való szteroidok is csak a tápanyagbeépülés ütemét tudják növelni.

Megfelelő táplálkozás nélkül nincs tömeg növekedés.

A semmiből nem lehet izmot építeni.

2009. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
olyan tablettákra gondoltam amelyek sűrített fehérjét tartalmaznak például, és persze tudom, hogy mellette is kell kőkeményen edzeni:)
2009. szept. 22. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Na olyan nincsen.

Fehérjét nem lehet sűríteni.

A "tejsavó koncentrátum" név megtévesztő lehet, mert arra utal, hogy a tejsavóban amúgy kevés a protein aránya, ezért a lényegtelen részeket kiveszik belőle.

Marad egy por (nem tabletta) halmazállapotú anyag, ami maximum 80 % proteint tartalmaz.

Még 100% -os protein sincsen, nemhogy sűrített.

A legtöményebb a tejsavófehérje hidrolizátum, ami maximum 98 %-os tisztaságú, de ennek keserű szar íze van, nem is kapható önmagában, csak táplálék kiegészítőkbe keverve, ízesítve.

Egy tabletta igy max 1-1,5 gramm proteint tartalmazhat, aminek semmi értelme, legalábbis tabletta formában...

Az aminosavak már jók tabletta formában, de inkább diétában, izomvesztés megelőzésére alkalmazzák, nem tömegnövelésre.

2009. szept. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szia! En most ezt fogom kiprobalni

[link]

2010. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!