Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegelésnél, ha hetente...

Tömegelésnél, ha hetente mondjuk 3X végzek aerob edzést (séta, úszás), akkor annak mi lesz a hatása? Izomleépülés?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom izomleépülés ez esetben nem lehetséges,mivel napi 2X tskg így is megvan, aerob edzésnél pedig csak a zsírt használnám fel energiaforrásként. Másodlagosan esetleg a ch-t is.

Most akkor hogy van ez? Szóval mi lesz a hatása, tömegelésnél a heti 3 aerob edzésnek?



2013. ápr. 7. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az úszással kalória deficitben leszel, akkor lehet visszaesés, tehát meg kell emelned a kalóriabevitelt. De ezt majd látod, hogy mennyi kell, ha elmarad a tömegnövekedés.

De azt ne gondold, hogy tömegnöveléskor zsírt adhatsz le, mert ahhoz meg kalória deficit kell.

2013. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hmm... köszi.

de mi az a kalória deficit? szálkásításkor? :O

2013. ápr. 7. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor kevesebb kalóriát eszel meg, mint amennyit felhasználsz. Szóval kalória mínusz.
2013. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aham, értem. kalóriahiány.

Szóval én mivel tömegelek, ezért még többet is eszek meg a normálisnál. Ezért azt fogja a szervezet elhasználni, és nem azt,amit elraktározott.

Ez esetben gyakorlatilag nem fogok semmit sem fogyni, vagyis szálkásodni, jól értem?

De izomleépülés nem lehetséges,ugye?

ha pl. csak ilyen lassú úszás van,vagy pedig nagyon lassú kocogás?

2013. ápr. 7. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Kalória pluszban nem adsz le zsírt. És izomvesztésed sem lesz.
2013. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!