Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért szúr be az oldalam és a...

Miért szúr be az oldalam és a hasam futás közben?

Figyelt kérdés

Egy éve rendszeresen futok, hidegebb időben inkább teremben, futópadon, és az utóbbi néhány edzésen bemelegítés után, olyan 4 km-nél elkezdett szúrni az oldalam, hol a jobb- hol a bal oldalon, de volt olyan is, amikor a középen a hasamnál. Volt amikor annyira szúrt, h le kellett állnom.

MI lehet az oka? bemelegítek, fokozatosan emelem a sebességet, orron veszem a levegőt-szájon fújom ki, a tartásomra is próbálok figyelni. Mivel lehet elmulasztani?


2013. ápr. 6. 13:41
 1/5 anonim válasza:
Szerintem a levegőt rosszul veszed.
2013. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4 lépésre beszívom, 4 lépésre kifújom... Azt mondták ez elég jó így... nem?
2013. ápr. 6. 13:49
 3/5 anonim válasza:
orrn be szan ki
2013. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Villácska ***** válasza:

Mostanában nem futsz többet? esetleg az is lehet a baj. Mert gondolom ha már egy éve rendszeresen futsz jól veszed a levegőt. Azért utánanéztem neked. " Nem tudjuk, mi okozza, az orvostudomány egyik furcsa fehér foltja. Tenni azért lehet ellene... A kellemetlen meglepetés Néha szinte azonnal megállít, amint az ember futni kezd, de az is lehet, hogy a tíz-tizenötödik kilométer után válik elviselhetetlenné. Éppúgy megkeserítheti az életet az iskolai tornatermekben, mint a profi edzőpályákon."


De elvileg ez segíthet: " Futásnál az elején kisebb lépésekkel haladjunk. Edzés közben 10-15 percenként érdemes kortyolni innivalót. A testmozgás előtti egy órában zsírmentes, nagyrészt szénhidrátból álló, könnyen emészthető, nem puffasztó falatokat szabad csak bekapni. Ne igyunk szénsavasat! Hosszú táv futása közben muszáj enni és inni, de inkább sokszor keveset, mint néha sokat. A szoros öltözet nem javasolt. Meg kell tanulni a nyugodt, lassú ritmusú hasi légzést. Segíthet, ha akkor fújjuk ki a levegőt, amikor a bal lábbal érünk a talajra. Illetve ki kell tapasztalni, hogy melyik oldalon szokott fájni, és melyik lábra érkezve kell kifújnunk a levegőt ahhoz, hogy ne jelentkezzen, vagy elmúljon a fájás. Feltehetőleg ez a ritmus kedvez leginkább a rekeszizom optimális terhelésének. Ha a kilégzés jó, a belégzés automatikus, arra már nem kell figyelni. Lejtmenetben a test enyhén dőljön előre. Ha mégis elkap, és fáj... Le kell állni, de legalábbis enyhíteni a terhelésen, egyesek szerint úgyis csak ez segít. Vegyünk mély levegőt, és erőteljesen fújjuk ki, figyeljük, hogy valóban a hasfal mozogjon, ne a mellkas. Közben enyhén hajoljunk előre! Ökölbe szorított kézzel óvatosan nyomkodjuk meg a fájdalmas környéket, kilégzéskor enyhíteni kell ezen a nyomáson, belégzéskor erősíteni. Ha nem akarunk, vagy nem tudunk teljesen leállni, segíthet a légzésben a ritmusváltás, hogy a kilégzés azután pont ellentétes lábra érkezéskor történjék, mint addig. A ritmusváltáskor egyszeri alkalommal három lépésre húzzuk el a belégzést, majd utána két lépés ütemére kell kifújni a levegőt. Mindenkivel előfordulhat, tehát nem ez a hiba, hanem, ha emiatt végleg feladjuk a rendszeres testmozgást" Remélem segíthettem

2013. ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igen, mostanában emeltem egy nagyobbat a távon, lehet ez okozza... Kipróbálom a fentieket :)
2013. ápr. 6. 18:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!