Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen energizálóval segíthetn...

Milyen energizálóval segíthetnék magamon?

Figyelt kérdés
Újra elkezdtem focizni, és azért középpályásként 90 percig előre-hátra futkározni megterhelő.. néha már feladnám. Heti 2-3 edzés meg 1 meccs, ennyi a lehetőség az állóképesség javításra, ezen kívül még L-carnitine-ra gondoltam, meg ha még tudnátok valamit, annak örülnék.
2013. márc. 31. 21:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
l carnitine és alanine csak magában nem fog segíteni a kimerültségedben. Ha kimerültél az már a szervezetedben fellépő hiányokat tükrözi. A D vitamint is felvihetnéd így tél végén akár 6000iu-ra.
2013. ápr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
szedek d vitamint, köszönöm az eddigieket, mindjárt elolvasom a cikkeket, beta alanin azért tetszik, mert ugye növeli az allokepesseget és gyorsabban, tovább bírok futni. l carnitinet már próbáltam sulyzos edzés előtt és porogtem tőle.. tehát azt csak edzés előtt vennem be. beta alaninnál is kell feltöltési időszak mint a kreatinnal? úgy jó h egy hétig 4g majd 3-4 hétig 6-7g? (telórol írók bocs a megfogalmazásért)
2013. ápr. 1. 10:01
 13/15 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy elolvasod a cikkeket, akkor ezt semmiképp ne hagyd ki. Érdekes dolgokat találsz benne, amerikai egyetemek, labdarúgó táplálkozási kutatásairól. 1-2 pl a kreatin haszontalan, nem kimutatható tesztekkel nem bizonyítható a hasznossága a fociban, a napi ételnek 65-70%-át szénhidrátnak kell kitenni, de 24 órával mérkőzés előtt mindenféleképp ch töltés. Meccsek alatt teljesen kiürülnek a szénhidrátraktárak és ez vezet kimerüléshez teljesítményromláshoz. Fehérjebevitel a fejlett futballkultúrájú országokban is több, mint a kívánatos. Találsz még benne napi táplálkozási ajánlásokat reggelre, napközbenre, edzés előttre, meccs előttre, utánra stb. A cikk minden labdás csapatsportot űző embernek kötelező. A cikk angol nyelvű, de a gugli érthetően fordítja.

[link]


Végül, így nézne ki az optimális tápanygszükségleted:

65-70% szénhidrát

12-15% fehérje

10-13% zsír (az emésztés segítségére, vitaminok hasznosulásához stb) !!!

A többit egyéb pl rostnak kell kitennie.

Így tudod jól elkerülni a kimerülést, kiégést.

2013. ápr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Bocs Brazil egyetemi kutatások, nem amerikai.
2013. ápr. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

13 vagyok, a cikk amit linkelni akartam az ez:

[link]

ez már a gugli fordítása.

2013. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!