Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot válasszam?...

Ughy Béla kérdése:

Melyik küzdősportot válasszam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Olyan küzdősportot keresek, amelyben sok szép, technikás, hatékony rúgás van és lényegében erre épül.

2013. márc. 24. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
capoeria,tkd
2013. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
capoeira, taekwondo, északi shaolin kung-fu
2013. márc. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
thai-box
2013. márc. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
taekwondo
2013. márc. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
taekwondo :))
2013. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Kung-fu nem érdekel mert nagyon látványos, de nincs benne erő. A Capoeira nagyon tetszik. Szerintetek ez is csak látványos, vagy kemények a rúgásai és mennyi idő lehet megtanulni, mert én úgy hallottam, hogy 5-8 év? Taekwondo szintén tetszik.

2013. márc. 25. 15:27
 7/13 anonim ***** válasza:

A kung-fuban nincs erő??? XD

Elmondom neked, sokkal hatékonyabb, mint a taekwondo vagy a capoeira. A shaolin kung-funak két fő irányzata van, az Északi és a Déli. A déli shaolinban inkább sokat ütnek és elég keveset rúgnak, míg az északi shaolin az pont az ellenkezője, főként rúgnak és akrobatikus is.


Persze a TKD-ban és a capoeirában is a főtéma a rúgás. Szerintem azt válaszd, amelyik a legjobban tetszik.

2013. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én kung-fuztam és nem biztos, hogy újra azt választanám!

Egyébként, most kyozom, de szeretnék valami kiegészítő küzd.sportot, amiben több a rúgás.

Mi a véleményetek a kemporól? Egy oszt,társam kempózik és nagyon jól harcol.

2013. márc. 25. 21:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves Béla!

Kung fu-ztál igen ,de milyet? És hol?

Vagy lehet ,hogy a mestered nem jól tanított ,ja és a kung fu-nak ha jól tudom min 2500 ága van (stílus) szóval ne egy alapján ítéld meg az összeset.

2013. márc. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Capoeira-nak harcászati szempontból nincs akkora jelentősége, az nem azt jelenti, hogy attól nem lehetsz jó harcos csak azzal kevesebb az esélyed, hogy jó legyél.
2013. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!