Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ettől várhatok javulást,...

Ettől várhatok javulást, ennyi mozgástól?

Figyelt kérdés

Nem célom pár hónap alatt elérni, hogy le tudjak futni 10 km-t, vagy le tudjak úszni 5-öt. Célom, hogy élvezzem is a mozgást, meg egy általános egészség. Hogy ne lihegjek pár emelet után úgy, mint egy idős vagy túlsúlyos (én magam nem vagyok az), vagy jobban tudjak aludni, jobb legyen a memóriám, kevésbé legyek stresszes (nagyon az vagyok). Szóval ilyesmiket szeretnék elérni.


Kocogni szoktam járni, kb. 3000 métert bírok és lassan, úszok 2000 métert egy óra alatt, bringázok 30-35 km-t három és fél óra alatt és gyógytornáról, egyéb helyekről ismert nyújtó és erősítő gyakorlatokat végzek itthon.

Eddig évi 70-80 alkalmat sikerült összehoznom, tehát átlag heti másfelet.

Idén havi 6 torna és 3 úszás, tavasztól őszig ezen felül havi 3 kocogás és 3 bringázás a cél. Ez biztos nem jön össze, mert a tornán és a kocogáson kívül mindegyik több órát vesz el, egy fél napot. Kb. hétvégén elmegyek úszni, meg van egy haveri program, és már tanulni sincs rendesen időm. Ezen felül nem a sport a hobbim, az csakis az egészségért megy.

De ettől függetlenül kitűztem ezt a célt, hogy legalább törekedjek rá.


Mi motiváljon?

Én mindig a kitartásra megyek rá, minél többet fussak vagy bringázzak, legyen egy órám úszni és lehetőleg legyen meg a 2km. Közben a többi fiatal úszik fél órát, akkor viszont sprintel és 1200-1300 métert is leúszik. Vagy másfél órába telik nekik a 30 km bringázás.

Én úgy vagyok vele, hogy ha a távra megyek, de lassan, az is jó.

Mégis, azért valamennyit fejlődnöm kell. Mi motiváljon ebben?


A tervemet, ha végigviszem, sikerülni fog?


2013. márc. 24. 14:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!