Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hallottam olyat hogy valaki...

Hallottam olyat hogy valaki kontaktlencsében ment boxolni. Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem túl jó a szemem de szeretnék elkezdeni boxolni.
2013. márc. 19. 22:37
 1/4 aikiboxer ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nem túl jó a szemed? Hányas?


3.5-től kezdve eltiltanak a versenyzéstől. De járhatsz edzésre persze, csak nem kontaktlencsében... Bármikor kaphatsz egyet a szemgödrödre, vagy az ellenfél vagy te belekaphatsz a szemedbe...

2013. márc. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1,75-2 nem vészes de engem eléggé zavarna
2013. márc. 19. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:
1. Mi is a probléma a kontaktlencsével?– miért ne lehetne akár –5 ös szemmel is versenyezni?
2013. márc. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aikiboxer ***** válasza:
100%

+-3-as szem fölött azért zárnak ki az összes olyan sportból, amelyben a szemet ütés vagy megerőltetés veszélyezteti (pl. súlyemelés, küzdősportok és labdajátékok!), mert könnyen leszakadhat a szem retinahártyája.


Kontaktlencsében öklözni meg azért hülyeség, mert egyrészt ilyen közelről még -7-es szemmel is látsz annyit, hogy jön egy bazi nagy puha kesztyű feléd (tehát fölösleges a kontaktlencse), másrészt meg bármikor belekaphat a szemedbe az ellenfél vagy a saját kesztyűd tépőzárja, vagy kaphatsz egy brutális szemgödör-ütést, és nem jól mutat a szemgolyód egy belepasszírozott lencsével. Szerintem.

2013. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!