Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor fogyasztható...

Most akkor fogyasztható szálkásítás alatt vagy sem?

Figyelt kérdés

Vettem egy édesítőszert, amire a következő van írva:


ciklamát és szacharin alapú édesítőszer


Energia: 6,5 kJ (1,5 kcal)

Fehérje: 0g

Szénhidrát: 0g

Zsír: 0g


Na, eddig oké. Lejjebb viszont azt írja, hogy összetevők: ivóvíz, édesítőszerek (Na-ciklamát és Na-szacharin) tömegnövelő (E-1520), blabla. Tömegnövelő? Akkor most ez hogy van? Lejjebb megint az áll, hogy fogyni vágyók és cukorbetegek is fogyaszthatják. Akkor mit keres a leírásban a tömegnövelő? Szerintetek bejuttathatom magamba vagy sem?



2013. márc. 18. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Mehet nyugodtan !

Az olyan ,,tömegnövelő" ,mint pl. a süteményekben a térfogatnövelő !

2013. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszi. De van benne ízfokozó, az nem baj? Mert valamelyik nap olvastam itt olyat, hogy olyasmit nem ajánlott fogyasztani, ami tartalmazza.
2013. márc. 18. 20:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nem sok van benne! :)
2013. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a legtöbb ízfokozó teljesen ártalmatlan, de vannak köztük olyanok is amit jobb kerülni.

[link]

2013. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. A nátrium-glutamátot néztem, de jó, ha nem mind veszélyes. Ebben E-637 (etil-maltol) van.
2013. márc. 18. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Mehet nyugodtan, azért ennyire nem kell véresen komolyan venni mindent. Nálam is becsúszik egy kis update kecsap, pedig az ehhez képest kalóriabomba a 100g-ban található 6g CH-val, mégis megvan a fogyás bőven. :)
2013. márc. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!