Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A futastol szelesebb lesz a...

A futastol szelesebb lesz a vallam vagy keskenyebb a fenekem merete? Mit formal?

Figyelt kérdés
ha peldaul heti 3-5x futok
2008. jún. 8. 14:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez a zsír izommá alakulás egy akkora tévhit, és olyan sokan vallják, hogy már ugrok arra, aki ilyet mond. Egyébként a futás, tehát nem a kocogás, 120-140-es pulzussal, hanem a tényleges futás katabolikus reakciókat indít, és konkrétan bontja az izmokat, nem építi.
2008. jún. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

nem vagyok biológus, nem tudom miezt a katabolika dolog. és azt is elhiszem, hgoy nem a zsír alakul izommá, sőt ezt nem is gondoltam.

de azt biztosra állíthatom, hogy mind a rövid, mind a hosszútávú, de magas pulzusú futástól izmosabb lezek, és a zsír is csökken.

2008. jún. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Normál esetben nem leszel izmosabb, csak jobban látszanak az izmaid ha lefogysz szírból. Sajnos zsírvesztés során mindíg veszítünk izmot is, ez szinte elkerülhetetlen. De valahogy mégis meg kell szabadulni a puhányságtól.

Vannak izommegtartásra módszerek. Antikatabolikus hatása van például, ha futás előtt, után nagy mennyiségű aminosavat viszel be, akár folyékony formában.

A futást pedig intervallumedzésként kell végezni, mert az alacsony intenzítású egyenletes (hosszútáv) futás tényleg nemsokat ér, hacsak nincs időd napi 5-6 órát lefutni.

A rövidtávfutók pont az ilyen edzésmódszer miatt néznek ki jobban, mint a "lágerszökevények".

2008. jún. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem arra is kikéne térni, hogy a futás mellé vmi súlyzós edzést is KELL végezni, hogy "szélesedjen" a váll meg formálodjanak a dolgok. Futástol a büdös életben nem leszel izmos. Valóban ha lemegy a zsír optikailag úgy tűnik mintha izmos lennél. Bár manapság az "izmos" kifejezést is 60 kilós buzi gyerekekre alkalmazzák, szóval sajnos eléggé elvesztette jelentéstartalmát. Diétám 15. hetében járok ledobtam 13 kilot nagyja zsír és izmosabbank tűnök mint 103 kilosan.:D Jah a másik hogy olvastam egy érdekes cikket, hogy a futáshoz nem minden genetika alkalmas, sőt csak ronthat vele az ember (széles csípő stb..) szoval a maratoniak se 100 kilos állatok.
2008. jún. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!