Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem röplabdázni és...

Elkezdtem röplabdázni és mellette gyúrnék is. Nem leszek túledzve?

Figyelt kérdés
Na szóval már 1,5 éve gyúrok, minden másnap edzésterv szerint, odafigyelve a táplálkozásra, szóval komolyan gondolom. Most elkezdtem röplabdázni (kedden és csütörtökön) és nagyon tetszik.A kérédsem az,hogy ha pl: hétfőn gyúrok, kedden röpizek, szerdán gyúrok, csütörtökön röpizek és így tovább, akkor nem leszek túledzve?Esetleg van valami jó ötletetek hogy bírnám a kettőt összeegyeztetni? Nagyon sürgős lenne. ja és csak 14 éves vagyok de nem dolgozok olyan iszonyat nagy súllyal, szóval kérlek ne azt mondjátok hogy 14 évesen minek gyúrok. előre is köszönöm
2009. szept. 11. 10:04
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

gyúrni alapból hülyeség. A normális emberek akik komolyan gondolják edzenek, nem gyúrnak.


Egyébként ez a végzett edzésmunkától, illetve a genetikádtól függ. Meg persze a táplálkozástól, de az elvileg tökéletes.

2009. szept. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ne foglalkozz az első válaszadóval, aki valójában nem is válaszolt a kérdésedre.....

Ha nem nagy súlyokkal dolgozol, akkor igazából szálkásítasz, és ez nagyon jó dolog! Jó a röpi is, mert aerob mozgás!

Azonban én beiktatnék szünetnapokat, mert az izmoknak kell egy kis pihi!!!!!!!!!!!

így tovább! ügyes vagy!

2009. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sztem meg a második válaszoló írt butaságot. Az elsőben bennevan a lényeg: nem gyúrni kell hanem edzeni, nagy különbség, mert ha valaki leírja hogy gyúrni abból általában látszik hogy csak ilyen nyárra jól ki akarok nézni kategória, míg az edzés egy komolyabb dolog. És az is bennevan hogy ennyi alapján nem lehet tudni hogy túledzéshez vezet-e, mert ez a genetikájától is függ illetve a táplálkozástól. Teljesen helytálló.


Ellentétben a 2. válasszal, amiben több butaság van: ha kis súlyokkal edz akkor szálkásít. Ez úgy baromság ahogy van! Szálkásítás/diéta az ÉTRENDEN múlik nem a gyakorlatokon, (illetve részben a gyakorlaton mert aerob edzés is kell hozzá de mi itt most a súlyzós edzésről beszélünk) az izom nem tudja hogy te milyen gyakorlatot csinálsz, ő csak összehúzódni meg elernyedni tud!

Az pedig, hogy a röplabda aerob.. vicc kategória! Az aerob edzés a folyamatos monoton mozgás, relatív alacsony intenzitással (max 130 pulzus). A röplabda pedig nem folyamatos mert sokszor megállsz, viszont amikor futsz akkor nagyon futsz, tehát nagy az intenzitás. Ez a kardió edzés, nem az aerob..!

2009. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

tisztában vagyok a szálkásítás fogalmával nagyon utánaolvastam a gyúrással (edzéssel) kapcsolatos minden dolognak hogy mindent tudjak ezzel kapcsolatosan.ja igen és hogy nem a "nyárra jól akarok kinézni" kategória vagyok tényleg komolyan gondolom.tudom hogy látatlanban nehéz megoldani a problémámat, de mégis, szerintetek hagyjam a röpladbát, vagy a gyúrást felejtsem el?esetleg megtarthatom mindkettőt?

2009. szept. 11. 10:52
 5/6 anonim ***** válasza:
ameddig nem versenyszerűen csinálod bármelyiket, addig nyugodtan. Egyébként pedig döntsd el hogy melyiket veszed komolyan, ha a röpit, attól még nyugodtan edzhetsz heti 2-3szor mellette, de inkább egész testes átmozgató edzést. ha a kondit akkor viszont a röpi nem a legjobb kiegészítésnek! (helyette az úszás pl jobb lenne)
2009. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Heti 7 (hétfőtől-Péntekig)röpiedzésem van hétvégén meccs és nagyon jó nekem jót tesz jobban is tanulok:D 12/L
2009. okt. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!