Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Falun futók! Nem féltek a...

Falun futók! Nem féltek a kutyatámadástól?

Figyelt kérdés
Jön a tavasz és nem merek futni menni. Mivel fussak? valami kaja vagy RAMBO-kés? Ráadásul rövidlátó is vagyok, távolabbi kutyákat nem is venném észre.

2013. febr. 28. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Faluban lakom, már nem futok, de régebben futottam. Először amikor kimentem utcára futni, akkor rögtön jött is utánam egy kutya. Utána már csak a focipályára mentem futni, ami majdnem teljesen körbe van kerítve. Én is rövidlátó vagyok, de sosem veszem le edzésnél sem a szemüvegem, minek?
2013. febr. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én rendszeresen futok, környékünkön, nem messze van egy erdő, jó időben ott is szoktam a kis ösvényeken, van rengeteg kóbor kutya, elég nagytestűek is vannak közöttük, néha csatlakoznak is hozzám a futásban az elmúlt években már teljesen összehaverkodtam velük. Engem apám arra tanított már kiskoromban, hogy kutyától nem szabad félni, és ha nem szorítod sarokba, vagy nem hatolsz be illetéktelenül a területére, akkor bántani sem fog...

Ilyenkor szoktak jönni azzal, hogy biztos nincs ilyen élményem, de van:) kiskoromban egy területét védelmező kuvasz, majdnem a fele bőrömet letépte a hátamról, 20 hetet voltam kórházban... szerencsére nem altatták el a kutyát miatta, akkoriban még ez nem volt divat.

2013. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én kisvárosban lakom. Én is szoktam futni és elég gyakran jönnek utánam kutyák, én olyankor mindig határozottan vagy rászólok, oda dobok valamit, de volt már arra is példa, hogy bele rúgtam mert nem akart tágítani. Utána egyből másfele vette az irányt :D És nem volt kedve máskor nekem jönni..
2013. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Azért gondolom egy német juhászba vagy 140-es "hegyi medvébe" nem szerencsés belerúgni :D
2013. febr. 28. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem félek a kutyáktól, de nem is bántom őket, így ők sem szoktak engem. Az utcán nem igazán agresszívak, mert az nem az ő területük, így max. jönnek melletted. Az más tészta, mert velem is előfordult, hogy a háza előtt volt az utcán, és ugatott rám meg jött utánam, igaz nem faluban lakom, de a kutya az kutya mindenhol :D Nekem van gázsprayem, így ezt futásnál is magammal viszem, nem kellett még használnom, de a kutyákon is biztosan használ :D 17F
2013. febr. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ultrahangos kutyariasztónak nézz utána.

de létezik kutya riasztó spré is.

2013. febr. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:

Sima peppertől elkezdenek a másik irányba futni :)

És közben meg állatbarát, mert nem lesz semmi maradandó bajuk tőle.

2013. febr. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!