Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nem féltek az ilyen gyorskiold...

Nem féltek az ilyen gyorskioldós bilincsektől?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, holy pl a nyeregcsövemet ilyen tartja. Van egy elég jó teleszkópos nyeregcsövem, nyergem, a csövön a hátsó lámpa, prizma, minden. A városban gyakran van hogy beugrom valahova ezért-azért és addig kint lelakatokom a bringát. De a nyeregcsövet nem tudom lelakatolni. A bilincset gyakorlatilag bárki arra járó 1 másodperc alatt kinyitja, kihúzza a csövet és már viszi is a cuccokat minden feltűnés nélkül.

Ez nem veszélyes? Vagy csak én parázom túl? Szerencsére még nem volt ilyenben részem, de nem is szeretném ha lenne.


2011. máj. 27. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

uncsimnak első hátsó kerék is bilincses tárcsákkal együtt el lehetne lopni

ha valaki lopni indul akkor visz magával cuccot és a nem gyorszárast is elcsórja

én borsodba lakom és még nem volt ilyen

2011. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre nem kell aggódni, mert Magyarországon nem divat az alkatrész-lopás. Lelopott lámpáról is ritkán hallani, lelopott nyeregről eddig 1x hallottam csak (pedig az valami ócska nyereg volt, és mégis lecsavarozták a nyeregcsőről). Ha majd divat lesz, akkor fel kell rá készülni (ami gyorszáras azt kiveszed, magaddal viszed vagy teszel bele "kulcsos" gyorszárat a hétköznapokra).
2011. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Milyen az a kulcsos?

Amúgy nekem is gyorszárak vannak a kerekeimen is, de a legtöbb új biciklin már évek óta gyárilag az van. De a kereket egyszerűbben lezárom, mint egy nyeregcsövet.

2011. máj. 27. 15:19
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok igazad van azt le lehet zárni

uncsim mikor megvette a bicajt egy darabig hordozta magával a nyerget főleg suliba

2011. máj. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát hordozni nem szeretném. :( Elég így is hordozni a lámpákat és a km-órát.

Viszont mintha valahol láttam volna ugyan olyan bilincset, mint ez a gyors csatlakozós, csak egy imbuszos csavar fogta össze, nem egy kapocs.

Jó, persze aki nyerget akar lopni, az nyilván visz magával imbuszkulcsot, de akárki csak úgy arra sétálva nem tudja lekapni. Így talán egy fokkal biztonságosabb.

Lehet beruházok inkább egy ilyen bilincsre. Nem lehet olyan drága dolog.

2011. máj. 27. 18:17
 6/8 anonim ***** válasza:

"Milyen az a kulcsos?"


Én is erre az imbuszosra gondoltam, amit nem lehet kézzel nyitni-zárni, hanem kell hozzá az imbuszkulcs is. Kerékre biztos láttam már ilyet, nyereghez még nem, de talán létezik. (Sőt, lehet hogy találsz sima imbuszos vagy hatlapos nyeregbilincset, amit használhatsz a gyorszár helyett.)

2011. máj. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tatabike ***** válasza:

Nekem ilyen zárszettem (E/H kerék, nyereg) volt régebben a kerómon:


[link]


A trükk az volt benne, hogy úgy nézett ki, mintha imbuszkulccsal lehetne kicsavarozni, a valóságban viszont adtak hozzá egy kulcstartóra fűzhető nyitót, és csak az nyitotta, mivel a hagyományos imbusz hatszögű, ez meg csak ötszögű...:) Szóval semmilyen hagyományos szerszámmal nem lehetett kicsavarni, csak a sajátjával. A Tranz-X gyártotta, már nem nagyon látok ilyet sehol.

2011. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kár, pedig pont ilyen kéne nekem!
2011. máj. 30. 19:45

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!