Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izom mérete és az erő...

Az izom mérete és az erő nagysága miért nincs összefüggésben?

Figyelt kérdés

2013. febr. 13. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Összefüggés az van, de nem egyenesen arányos.
2013. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a két dolog az edzés típusától függ. És, hogy az "erőt" milyen fajta mozgáshoz viszonyítod.
2013. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ez a kérdés csak azért jött mert itt állandóan megy a szapulás a fegyencedzők és a konditermesek között. És ott olvastam valahol hogy a fegyencesek erősebbek (a kondisok se gyengék) de a kondisok inkább csak izmosak.


Akkor hogy van ez? O.o

2013. febr. 22. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Én súlyzós edzést végzek és 100 felett szériázok fekve, 50k g-al bicepsz, 55-60-al tudok fekve homlokra engedés véezni, 15 kilós tárcsával húzódzkodok, tolódzkodok, de megy az egylábas guggolás és a az egykezes fekvő. Akkor miért is nincs erő? Vagy vegyük a profikat. Kathi Béla 300 felett guggol, felhúz és fekve nyom. -akkor tényleg gyengék a kondisok? :)
2013. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az erő egy sokváltozós függvény, amelynek az izomméret csak az egyik változója. A többi tud annyit szórni, hogy ne egyedül az izomméret legyen a leghangsúlyosabb.


A kondis vs fegyences erőkérdés pedig a maximális és a relatív erőn alapul. Egy kondis edzése során eljuthat nagyobb súlyokig, mint a testsúlya, ez több terhelést ad, izmosabb lehet. A fegyences viszont csak a saját testsúlyát emelgeti, ami limitált, egy idő után nem ad elég terhelést, és ezért inkább sokszor emelgeti a kevesebbet. A sok buta meg aki felvág, hogy de hát ő tud húzódzkodni, a kondis meg nem, elfelejti, hogy ilyenkor sokkal kevesebb súlyt mozgat, mint a kondis (és hogy a kondisok is tudnak azért).

2013. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én plusz súllyal húzódzkodok, mert a saját testsúlyom az már nem elég, és láttam én már +40 kilóval is húzódzkodni arcokat.:)
2013. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az már egy háromnegyed fegyences :D
2013. febr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van amelyik igen, de nem akarok ebből harcot, hiszen vannak izmos fegyencesek is :) , pl Hannibal vagy a Bar brothers nevek szoktak előkerülni.
2013. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!