Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire hátrányos az ha a...

Mennyire hátrányos az ha a tojásnak a sárgáját is megeszem tömegnöveléskor? Nem vagyok könnyen hízós típus

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Nyugodtan mehet!Én is úgy eszem a tükörtojást,legalább ez ad ízt neki! :)
2013. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A sárgája sokkal finomabb, viszont 2 tojássárgája napi szinten elég koleszterint tartalmaz, ha többet eszel, azzal már ártasz. Gondolom tudod mit okoz a magas koleszterinszint, ezért ne csinálj a túlevéséből rendszert, de ha fiatal vagy, akkor néha mehet egy nagyobb rántotta. Én amikor 8 tojást főzök, akkor inkább a sárgáját félre teszem, és elosztom a többi napra.
2013. febr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tojássárgája tartalmazza a zsírt és a vitaminok nagy részét is, így az összes zsírban oldódó vitamin.

A tojásfehérje 10%-a fehérje, 90%-a víz. Ezenkívül némi ásványi anyag van benne.

A tojásfehérje 88%-os biológiai értékű proteint rejt, a sárgája viszont 100%-ot, ez a gold standard, amihez viszonyítják a többi fehérjét.

A tojássárgája még a zsírtartalma ellenére is megérné, csak sajnos valóban sok koleszterint tartalmaz, amit noha a szervezet ha felhasznál, kevesebbet állít elő, de ezt ugye nem tudod lemérni.

Sajnos kevés sárgáját eszem én is, de a 5-6 sima tojásfehérjéhez (amiből kiveszem a sárgáját) hozzáteszek 1-2 teljes tojást. Én így szoktam.

2013. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!