Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen italokat vagy otthon...

Milyen italokat vagy otthon elkészíthető "energia italokat" tudtok javasolni edzéshez?

Figyelt kérdés
Nőként sosem voltam megelégedve.. Így belekezdtem az edzésekbe, otthoni és edzőtermi gyakorlatokba és sokan porokat ajánlottak, hogy azokból készítsek turmixot. De nem tudom meg engedni magamnak, hogy közel 5-10 ezer forintért vegyek havonta italokat. Így reménykedve bennetek bízok, hogy hátha tudtok nekem segíteni. Ajánlották a narancslé+víz elegyet, hogy állítólag az is hasznos. Tudom víz, víz és víz de gondoltam valami turbó ital esetleg ízzel rendelkező italokat is lehetne fogyasztani az edzések mellé (de természetesen nem hízóitalokra gondolok. Inkább, mint a répalé, narancslé stb. Úgy nevezett egészséges, fogyasztóital, hogy gyorsabban elérjem a kitűzött célom.

2013. febr. 10. 14:38
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igazából az interneten található heti étrendekben és még kaptam egy fitness szakácskönyvet s egyikben sem szerepel hús. Csak sok zöldség és gyümölcs (pl zöldség leves, párolt zöldségek, ebédre gyümölcslevek, csőben sült zöldségek de semmi hús egyik étrendnél sem). Ezért szerettem volna megkérdezni. S bármilyen húst lehet enni vagy esetleg vannak kimondottak mint pl csirke, hal, vad? Bár igazából a húsokat mindig zsírtalanítom és bőrtelenítem, mert nem egészséges és nem is szeretem. :)
2013. febr. 13. 07:01
 12/20 anonim ***** válasza:

Sovány húsokat egyél, pl csirke, marha, hal, pulyka.

A gyümölcsöket pedig ne vidd túlzásba, a cukor miatt.

Így néz ki egy szálkásító diéta:

Reggel protein+zabpehely, majd kb 3 óránként csirkemell-kis barna rizs-sok zöldség(pl brokkoli, kelbimbó, uborka , spenót). Edzés előtt kb fél órával 2g L-karnitin. Közvetlenül előtte pl BCAA. Edzés után egyből protein + BCAA, majd erre rá 40-50 percre csirke-zöldség. Este pedig még egy kis sovány túró.

Ez egy alap szálkásító diéta, amivel a testépítők, de még a fitnesz modellek is tudnak és szoktak szálkásítani.

2013. febr. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséged! Tökéletes és komoly választ kaptam. S ha már itt tartunk:

1. az esti túrót esetleg lehet ízesíteni?

2. mivel nem vagyok jó ilyen táplálék kiegészítők és egyebek ismeretében így feltudnál világosítani a protein, L-karnitin, BCAA terén?

3. a zabpehely alatt az ízesítés mentest érted? vagy esetleg müzli sovány tejjel vagy szója tejjel?

2013. febr. 14. 08:37
 14/20 anonim ***** válasza:

Az esti túróhoz én egy kis csokis proteint teszek, de van aki joghurttal ízesíti, illetve szokták sósan is fogyasztani pl körözöttként. Bár szálkásításnál pl nem túl jó, ha valaki zsíros tejföllel akarja felturbózni a sovány túrót, vagy cukros gyümölcsjoghurttal.:)

Protein tápkiegnél edzés után és reggel is legjobbak a tejsavóproteinek, amik lehetnek koncentrátumok, izolátumok, hidrolizátumok, illetve ezek keverékei.

Sok jó protein van, pl.: Whey C6, Peak whey fusion, Stillmass 6:3:1, Myprotein koncentrátum, Scitec 100% whey prof., Biotech nitro pure whey gold, California fitness 100% whey, Dymatize Elite whey, Twinlab whey fuel, VPX Syngex, stb..

L-karnitinből én a folyékony termékeket használom, pl Scitec vagy Biotech Liquid 100.000-es. Annyi ml-t kell kimérni edzés előtt félórával, hogy kb 2g L-karnitin legyen benne.

BCAA-elágazó láncú aminosavak: leucin, izoleucin és valin

Ezek esszenciális aminosavak, melyeket a szervezet nem tud előállítani, megfelelő fehérjetatalmú és összetételű kajákból kell fedezni a mennyiségeket.

De nem csak ez a 3 aminosav az esszenciális, hanem:

következők: hisztidin, lizin, methionin, fenil-alanin, triptofán.

A BCAA aminokat leggazdaságosabb por formában beszerezni, pl: [link]


Zabpehelynél a sima, natúr zabpelyhet ajánlom, nem a cukros müzliket, de a natur müzli még belefér.

2013. febr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
És müzlinél belefér az a fajta is, amely magokból és aszalt gyümölcsökből áll egy pici mézzel? vagy ez már túl sok? Tegnap beszélgettem néhány emberrel a konditeremben, ahol többen is az L-carnitin-t ajánlották. De annyi fajta van belőle, hogy nem tudom melyiket érdemes megvenni. Hiszen több változatban és márkában is kapható. Esetleg tudsz ajánlani egy olyan mely ár-hatás arányban jó választás?
2013. febr. 15. 07:11
 16/20 anonim ***** válasza:

Tömegnöveléskor belefér egy kis mézes müzli, de szálkásításkor már óvatosan kell ezekkel bánni. A méz is cukor és az aszalt gyümölcsökben is sok van.

Ajánlottam is L-karnitint, nekem ez van és nagyon jó:

[link]

2013. febr. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
És ezt nők és férfiak is szedhetik ugyanolyan dózisban (1 kupak=30ml)? És ez közel 16 alkalomra elég (csak mert több olyan szerrel is találkoztam már ami hamarabb vagy később fogyott el, mint ahogy írták a leírásban)?
2013. febr. 15. 21:19
 18/20 anonim ***** válasza:

Persze, hogy fogyaszthatják. :)

10 ml-ben van 2g L-karnitin, annyi legyen egy adag.

2013. febr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
És lesz valami következménye, ha véletlenül többet veszek magamhoz, mint 2g?
2013. febr. 16. 09:37
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem lesz. Ez csak sima aminosav-származék, nem lehet túladagolni. Max a pénztárcádra lesz káros hatással.:)
2013. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!