Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A mindennapos mozgás tényleg...

A mindennapos mozgás tényleg rossz?

Figyelt kérdés

több helyen lehet olvasni/hallani arról,hogy nem szabad minden nap sportolni,mert a testnek pihenésre van szüksége...

ha ez tényleg így van akkor heti hány alkalom fér bele? vagy heti hat és akkor egy pihenőnap? vagy ez is sok?

(minden nap mozgok,december közepe óta lement 3kg)


2013. febr. 7. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő de nekem jól esik minden nap mozogni.Heti 4 alakalom konditerem,péntekenként meg a városi kosárlabda bajnokságban kergetem a labdát.De maradék napokon is van reggeli tornám hasazás,híd,guggolásból felugrás meg ilyenek.Ha jó idő van akkor meg kimegyek kosárra dobálni a játszó térre.Minden nap csinálok valamit ezek a hobbim.
2013. febr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz. A súlyzós edzésre szoktuk írni, hogy nem kell minden nap, de mellette mehet másféle sport.
2013. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A túlzásba vitt sport lehet káros, ez igaz.

Pont ma jelent meg egy ilyen cikk: [link]

2013. febr. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aikiboxer ***** válasza:
A cikk összetéveszti a sportolást a futással.
2013. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem minden hétköznap van 1-2 edzésem, szerintem nincs rám rossz hatással és hosszabtávon se lesz. Ebből persze egyik se kondi.
2013. febr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 poiu ***** válasza:
A cikk jó és fontos tudományos kutatásokra épül. Minden nap sokat kell mozogni (alacsony intenzitás), lehet időnként totál lefárasztanod magad, de minden nap intenzíven sokat sportolni egészségtelen.
2013. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 *Glissade* ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyén függő. Figyelj arra, hogy neked mi a jó. Ha birod a naponta több órás mozgást, akkor csináld.

ha nem birod, akkor ne csináld.


Én régebben bírtam... de mostanság már nem megy, hogy mindennap sportoljak, és fejlődni sem nagyon tudok.

2013. febr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!