Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg az előre/h...

Hogyan tanuljam meg az előre/hátra bógni, meg az egyszerűbb akrobatikus elemeket?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy félek kézenállásból hídba menni. Hogy lehet megtanulni?

2013. febr. 4. 20:33
 1/3 Nucii válasza:
a kezenállásbol hidat nem nehéz megcsinálni ne félj, csak tegyél valami puha szivacsot v párnákat magad alá mert legelsőre a hátadra fogsz huppanni (én a sima szőnyegen csináltam és nagyon fájt:S) de utána kialakul h a lábadra fogysz "esni" és utána kialakul az előre bógni:D
2013. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Dorina90 válasza:

Hááát, ha félsz, akkor az nem lesz könnyű...


Először csináld az állásból hidat, bordásfalnál, vagy falnál. Ha már úgy érzed, meg tudod csinálni fal nélkül is, rakj magad alá szivacsot, párákat, vagy matracot. Egy idő után már annyira jól fog menni, hogy már semmi nem kell a hídhoz.


De meg kell tanulni felállni is! Ezt is bordásfalnál csináld, majd később matracon.


Megjegyzem, nekem 1-2 napba beletelt, mire meg tudtam csinálni az átfordulást, de a hidat viszont nem. Majd 1-2 hétbe amíg meg tudtam csinálni nagyon szépen, aztán újabb hétbe, amíg egymás után tudtam csinálni.

2013. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Eltelt egy pár év, bocsi, de ha még érdekel én ezt tudom mondani:

Én a barátnőimmel focipályán tanultam meg de ha nem maered akkor inkább szivacson vagy vmi puhán csináld. Először ha már le tudsz menni kézenállásból hídba és hídból fel tudsz álni akkor próbáld meg egybe. Nem baj ha nem megy elsőre. Ha már eddig megvan akkor csak azzal próbálkozz hogy a hídból tovább menj, eleinte valószínűleg csak térdre vagy gugolásba érkezel de sok gyakorlással meglesz a felállás. Ha már megy úgy hogy kétlábra érkezel utána próbáld meg egy lábról egy lábra.

Ehez kell kar, hát, has és láb izom is.

Kell egy kis hajlékonyság is.

A lábad rakd közel a kezeidhez és gyorsan lendülj fel.

Sok sikert!

Bocsánat ha már tudod vagy elkéstem

2017. márc. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!