Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik az a küzdősport, amit...

Melyik az a küzdősport, amit az utcán kimenőzés után lehet alkalmazni 4-5 fős bandák ellen, meg kés támadás ellen?

Figyelt kérdés
Keresem azt a küzdősportot,amit este lehetne használni,ha mondjuk 4-en 5-en rámtámadnának...Tudom hogy nem leszek Bruce Lee,meg azt is hogy időigényes,de mégis melyik az amit még akkor is lehet használni,ha késsel támadnak?

2013. febr. 1. 23:44
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:

20

de nem érted a lényeget

ahhoz hogy ezeket megtanuld mindenre évekig kell járnod, és akinek nem ez a hobbija/élete annak ezek még csak élvezetesek sem lesznek

2013. febr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Jah. Én értem a lényeget, csak nem tudom komolyan venni azt, hogy emberek semmi befektetett idő és energia nélkül akarnak tudást szerezni.


Ezen csak röhögök, azokon is akik önvédelmet tanulni mennek küzdősportolni, azokon is akik kravmagázni mennek mert ott majd pár hónap alatt megtanulják megvédeni magukat.. ilyen nincs, és ezt a gyakorlat mindig igazolja.


Nem akar valaki harcművészként élni, keményen edzeni? Az ő baja, ennél kevés hasznosabb életforma van. Fejleszteni önmagad, egészségfejlesztést és magas szintű mozgásművészetet, harctechnikát gyakorolni?

Lehet hogy ez valakinek nem élvezetes, de akkor is az egyik legjobb mozgás marad, ráadásul funkcionális haszna van.

2013. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:

22

értem én a gondolkodásodat csak nagyobb része az embereknek nem így gondolkodik, mindenkinek van egy életcélja, de nem mindenkinek ugyan az

2013. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
És ez így szép és jó.
2013. febr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

# 21/24

Nincs igazad ha már jó társaság az egy plussz valaki kicsit izmosodni szeretne ezeken az edzéseken azt is szívesen látják.

2013. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:

25

hogy jön ez a válaszomhoz??

2013. febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
Igazán egy küzdősport sem a alkalmas. A boksz jó, mert ugye megtanít jól ütni. a megfelelő testmechanizmussal. Harcművészetekkel sem leszel ilyen helyzetre felkészülve, mert nem reálisan készítenek fel. A Dojoban tisztel a társad. Felveszitek a távot, nem vagytok csúszós jégen, betonon. Nem fogsz rugdosódni éles helyzetben max 1-et ha épp löknek vagy tolnak és akkor rúgsz felborulhatsz elég nagy eséllyel meg fog történni, ez hidd el megtörténik 4-5 ember ha rádtámad. Grappling öngyilkosság, mert belédvágják a kést ennyien. NE állj le csavargatni a kezét, mert meg fognak szúrni. Elhiszem hogy nagyon jó a Ju Jitsu amikor csavarod a kezét, közben úgy mozogsz hogy mindegyik előtted legyen és ne tudjanak nekedjönni stb. de ezek nem működnek nálad erősebb embereken akik megfeszítik az izomzatukat amit feszíteni kívánsz. Persze ettől még jó minden harcművészet, mert fejleszt, de nem ez a megoldás. Az utcán te nem verekedsz hanem küzdessz a túlélésedért. Lehet két kés van nála hirtelen kikapja a másik kezével mit csinálsz? Ráadás többen vannak. 1 másodperced van. Nagyon gyors leszerelés(ütés, nyomás, eltolás) kell életpontra (pl. torok) és azonnal a veled lévő szeretteid utasítod hogy fussanak el. úgy mozogsz hogy pajzsod legyen a pali. rájuklököd és elfutsz a francba mint a villám. Vagy leszerelés után futhatsz ha sikerült. Ha nem kell pajzs. Minden túlélt harc egy győztes harc ne feledd. Persze megtanulhatsz mozgó kés ellen is védekezni, de ezek már bonyolultabb technikák. Tudnod kell még kiszabadulni bizonyos fenyegető poziciókból, lefogásokból. Amit ajánlok neked a Larry Wick dvdk meg van egy split second survival a még alakuló rendszer 4 dvdje, ezutóbbit még meg is találod a neten ha kitartó vagy :D. Az ilyen divatos önvédelmi rendszereket mellőzzétek ha élni akartok. Persze nem veszem el minden sport, harcművészet, önvédelmi rendszer fejleszti az embert.
2013. febr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Dojoban tisztel a társad, nem támadna rád 4-en, irreális a gyakorlás és nem csúszik a talaj? Ez mi? Hát akkor ez zumba edzdés vagy flabélos, nem harcművészet! Hát harcművészet edzésen rádmásznak négyen, és amint nem figyelsz rögtön nyomják a szemedet agy ütik-rúgják a tököd, mi az hogy 'tisztelnek' és felveszik a távolságot? Felveszik, azt amiből a legjobban le tudják robbantani a fejedet, azt a távolságot veszik fel.


"1 másodperced van. Nagyon gyors leszerelés(ütés, nyomás, eltolás) kell életpontra (pl. torok)"


És ezt hol tanulja meg, dvd-ről? :D Erre vannak a harcművészet edzések, elvben pedig az önvédelmi edzések is. Ahol erre nem készítenek fel, az nem harcművészet edzés. Lehet, hogy egy karate vagy kravmaga edzésen nem lehet tanulni.. hmm, ez van, de sajna dvd videókról sem.

2013. febr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:

Dojoban tisztel a társad, mert minden héten találkoztok legalább kétszer. Nyilván nem üt meg úgy mint aki kárt akar tenni benned.


A gyakorlás irreális sokszor, DE NEM MINDEN ESETBEN. 1. Nem olyan intenzitású 2. Nem sunyi általában a támadás 3. Nem jó a technika minden helyzetre. Vagy nem működik nálad erősebb emberen (pl. feszítések, csavarások).


Feltételezem nem jégpályán tartják az edzéseket nálatok. De ha mész a pesti betonon amire ráfagyott a jég akkor nem leszel olyan stabil hogy rugdosódj. 2. ha valaki a seggedben van és TOL akkor nem tudsz rúgni erőset és kibillensz az egyensúlyodból, mert felemeled a lábad. Elég logikus nem? Na most itt 4-5 ember van... Nem te talpon maradsz..jólvan elhisszük.


Felveszik a távolságot arra írtam hogy neked kedvezzenek hogy tudd gyakorolni x technikát. Az utcán nem lesz időd beállni és nem biztos hogy kedvez a távolság ami közted és a támadandó ember között van hogy tudd alkalmazni.


Egy éles helyzetben 1 másodperced van körülbelül, mert ennyi időnél több alatt már benned egy kés.


Nagyon gyors leszerelés torkonütöd például vagy genitália támadások. Nyaki nyirokszállítók eltolása, megütése, iszonyúan fájdalmas.


Önvédelmi edzéseket hagyjuk. Rossz az elv ahogy tanítanak. Rengeteg dologra nem figyelnek. Harcművészet tradicionális és finommotoros mozgásokat, a gyakorlója elveit, lelkét csiszolja. Egy harcművészetben általában 1v1-re készítenek fel. Tartalmaz olyan technikákat amit nem nagyon van sokszor lehetőséged kivitelezni. Persze NEM haszontalan és NEM azt mondtam hogy nem lehet vele megvédeni magad. Ám az ismert harcművészetek egyik sem a legalkalmasabb 1v5-re. Az önvédelmi rendszerek sem, mint a Krav, Systema, Defendo stb. Viszont a legjobb és legrealisztikusabb önvédelmi rendszert Larry Wick találta ki és már előtte írtak is egy hasonló elvű önvédelmi könyvet az 50-es években. Kanadába nem tudok elmenni hozzá, így marad a DVD és nagyon jó ha minden részletre figyelsz, társaddal, memorizálva, sokszor megállítva megnézed és rengetegszer gyakorlod.


Ugyan így nem tudok Freddy Roach vagy hasonló bokszedzőkhöz menni mégis nagyon sokat tanultam a dvd-ikből. Internetes anyagokból. A boksz nagyon sok mindent adott nekem, táplálkozás, légzés, testépítési teóriákat belső-külső izmok gravitációs elven, amit nagyon kevesen tudnak...stb. Ezt biztosan te is tudod Aczél, mert a te edzéseid is fejlesztenek és én nem is mondtam hogy haszontalan. A leghatásosabb dolgot írtam le éles helyzetre ha fegyvertelen vagy 4-5 ellen.

2013. febr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
Persze ez csak az én szubjektív véleményem, nem akarom makacs emberekét megváltoztatni. Edző mellé kiegészítésnek nagyon jók tudnak lenni A JÓ dvdk. Angoltudás kell. Rengeteg visszatekerés és pause KELL. Ez a Larry-s meg cirka 17k és magabiztosabb a gyakorlója. Emellett érdemes eljárni futni. Gyorsfutni :) Semmi varázslás, sokszor elkerült tényeket hoz fel. Profi.
2013. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!