Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport?

Milyen küzdősport?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta szerettem volna kipróbálni valamilyen küzdősportot. Eddig főleg úsztam, de azt sem rendszeresen. Az a helyzet, hogy már 21 vagyok, nincsenek illúzióim :)

Főleg a kick box és a sima box tetszik. Vélemény? Esetleg más ötlet?



2013. jan. 26. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

jó a megközelítés.

és végre valaki akinek nem a csing csung a vonzó,uh az ökölvívás teljesen megteszi,mondhatni minden szempontból a legjobb.

ha meg vonz az ütő-rúgó stílus is,akkor 2-3 év boksz után elnézhetsz savate edzésre mellette.

a kick-box mezítlábas.

csúszás,csökkent stabilitás,életszerűtlenség mezítláb,ezért jobb a savate ütő-rúgó stílusban,ott cipőben van az edzés,mint bokszon.

2013. jan. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha az tetszik akkor járj arra. Ha egy kis kultúrális löketet is szeretnél akkor válassz valami harcművészetet
2013. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a boxot ajánlom, bár mindegy, csak az a lényeg, hogy csináld!ÉS ne gondolkozz a kérdésen évekig, hanem döntsd el és kezdd el!
2013. jan. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 qwertzoo ***** válasza:
Én 30 évesen kezdtem el a boxot, tehát 9 év előnyben vagy :). Én sima boxot ajánlanám, és csak később a savate vagy kickbox. Vagy esetleg rögtön mellette is csinálhatod.
2013. jan. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kettő közül egyértelműen a sima angol box az ajánlott vagy a francia box=savate. Ha meg is szeretnéd védeni magad az utcán adott esetben, akkor ebben talán a harcművészetek jobban segítségedre lehetnek. A Ju jitsut nem oktatják rosszul itthon. Meg mondom őszintén, hogy nem vagyok nagyon oda a ringsportokért... (bíró, szabályok stb. nem mindig vannak a ringen kívül!) De már az is nagy eredmény ha eljársz valahova, mert sajnos ez nem jellemző a mai emberekre, hogy tennének saját magukért!

"kezedben kalapács, üllőn a sorsod,

csapj oda keményen így lehetsz boldog"


TthM

2013. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!