Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki a kondizásn...

Hogyan álljak neki a kondizásnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom hogy elég sok hasonló kérdés van, de rám vonatkozólag kérdezem mivel az "alaptudás" a sok utánaolvasásnak megvan.

Én:27F, 195cm, 103kg, kicsit nagyobb szélesebb felépítésem van(hála apám génjeinek..) viszont már van sajna pocakom, meg nem valami jó az erőlétem. Sohasem kondiztam még, valamint van egy gerincsérvem..(köszönhető a gyárnak ahol melózom.)

Igazából szeretnék egy kis izmot felépíteni, a zsírt eltüntetni. Nincs szándékomban ennek szentelni az életem, de szeretnék "férfiasan" kinézni, no meg egészségesebb is ha az ember rendszeresen mozog.

Szóval, kezdésnek mondjuk egy Weider-féle edzésterv jó lenne nekem?

Weider 1. edzésterv (1-6. hét)

Felülés 2 20-30

Guggolás 3 8-12

Lábhajlítás 2 8-12

Evezés döntött törzzsel 3 8-12

Fekvenyomás 3 6-10

Állig húzás 2 8-12

Kétkezes bicepszgyakorlat 2 8-12

Tricepsz-letolás csigán 2 8-12

Csuklóbehúzás 2 10-15

Vádlizás állva 3 10-15


Fehérjeturmixot innék a gyorsabb fejlődés érdekében, de csupán kondizással tűnne el zsír a hasamról vagy úgy összességében?

Lenne olyan gyakorlat ami a hátam alsó izmait megerősítené?(sérv miatt ajánlotta a doki hogy azokra az izmokra koncentráljak)

Előre is köszi :)


2013. jan. 22. 04:39
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyszerű, hogy elkezded az edzéseket, de egyszerre naturálban nem lehet zsírt leadni és közben izmot építeni, mivel más-más étrend kell hozzá. Zsírleadáshoz szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent energetikailag, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend kell, ami kalória pluszt jelent. Kezdőknél pár hétig lehetséges a kettő együtt, de csekély eredménnyel. Ha nagy a has, akkot kezd szálkásító diétával és mehet mellé a teljes testes edzés 2 hónapig. Én a tervedből kicserélném az állighúzást vállból nyomás egykezesekkel gyakorlatra, vagy oldalemelésre. A csuklóbehúzás sem kell még, cseréld ki hiperhajlításra, ami az alsó hátizmokat erősíti.

Heti három ilyen teljes testes súlyzós edzés legyen és kellene pár aerob edzés is.

2013. jan. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a két gyakorlat benne a reggeli tornába .Tartásomnak nagyon jót tett és a hátam sem fáj.


[link]


[link]

2013. jan. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!!!

Átírom az edzéstervemet, valamint a diéta mellett beiktatom a reggeli tornámba a 2 említett gyakorlatot!

Még egyszer köszönöm!

2013. jan. 22. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!