Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tolódzkodás feltámasztott...

A tolódzkodás feltámasztott lábbal messze nem olyan jó, mint az egyszerű tolódzkodás, ugye?

Figyelt kérdés
Valamint ha egy nap edzem a tricepszet és mellet, akkor ha 2-2 gyakorlatot csinálok mindkét izomcsoportra és mellé tolódzkodok, az úgy oké, vagy inkább legyen 3-3 gyakorlat + tolódzkodás?

2013. jan. 18. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Perzse, hogy messze nem olyan hatásos, mivel nem a saját testsúlyoddal csinálod a gyakorlatot, hanem jóval megkönnyíted. Kb olyan, mintha térdelve fekvőzöl.


Én az utóbbira szavazok.

2013. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2-2 gyakorlat kevés 1-1 izomcsoportra, edzettségi szinttől függően 3-4 gyakorlat, továbbá érdemes úgy párosítani az izomcsoportokat, hogy azok ne terheljék egymást. Gondolok itt a mell edzésre, ahol a tricepsz is igénybe van véve, így nem célszerű ezeket egyszerre edzeni. Tolódzkodást pedig kezd nyugodtan feltámasztott lábbal, próbáld minél szabályosabban végezni, idővel hozzá erősödsz a testsúéyodhoz.
2013. jan. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

A hátsótámaszos tolódzkodás nagyszerű gyakorlat a tricepsz edzés végén, de messze nem elég. Mellre mehet 3-4 gyakolat, tricepszre pedig 3 is elég.


Előző hozzászólóhoz annyit, hogy én sem szeretem együtt edzeni az agonista izmokat, tehát nem végzek mell után tricepszet, de sok embernél meg ez válik be, mondván, hogy a mell edzésénél már kellően be lett melegítve, előfárasztva a tricepsz, tehát hatékonyan tudják így megedzeni. Azt akarom ezzel mondani, hogy nincsenek kőbe vésett edzéstervek és izomfelosztások. Mindenkinek más a jó.:)

2013. jan. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a végén szoktam a tolódzkodást, csak gondoltam, hogy mellre is jó lenne, mert elég kemény gyakorlat. mellre fekvenyomni szoktam kétkezessel meg egykezesekkel + tárogatni, a padot pedig döntöm, egyik héten kétkezessel nyomom fekve, aztán következő héten döntve, aztán megint máshogy döntve, és mindig érzem 1-2 napig utána a mellem picit, meg kellően el is fárad.
2013. jan. 19. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
A hátsótámaszos tolódzkodás nem annyira jó mellre, bedolgozik, de nem eléggé. Ahhoz a sima tolódzkodás kellene kissé előredőlve.
2013. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát ja, ezt érzem is mikor csinálom az igaz. viszont 2 fajta tolódzkodás nem lenne jó szerintem, vagy tévedek? mert csinálok homlokra engedést, fej fölött tricepsznyújtást egykezessel + tolódzkodást, de így akkor a tolódzkodás helyére kéne valami majd. tipp?
2013. jan. 19. 14:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem cserélgesd. Egyik héten sima tolódzkodás a mell végén, másik héten meg mehet a tricepsz végére hátsótámaszos. Mindig kell a változtatás.
2013. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
jogos. köszi a válaszokat mostmár végleg :D
2013. jan. 19. 15:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2013. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!