Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem értem. Mindenki azt...

Nem értem. Mindenki azt mondja, hogy csak akkor jó a tömegnövelő ha normálisan eszek. De akkor hízni is tudok! Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ha normálisan kajálok és hízni akarok, akkor eszek lefekvés előtt.

Vagy minden kaja után megiszok valami cukros lötyit.


Akkor mi értelme a tömegnövelőnek?


2013. jan. 10. 02:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is ne értetlenkedj ilyen felháborodva, mert idegesítő. Másodjára, ahogy én is utána tudtam nézni ezeknek neten, Te is meg tudod tenni, de persze így egyszerűbb én/mi meg szívesen segítek/segítünk.


TEHÁT...

Van a szervezetednek egy napi kalóriaigénye, hogy működni tudjon. Számodra viszont a hízás lenne a cél, tehát ezen felül kell bevinni kcal-t. Ez milyen egyszerű is lenne, ahogy Te is gondolod, hogy sok cukor meg lófasz. Viszont nem mindegy, hogy a bevitt kalóriák miből származnak! 1g fehérje és 1g szénhidrát egyaránt 4,5-4,5kcal-t tartalmaznak. A zsír grammja ennek a dupláját, 9kcal-t.

Mivel gondolom nem mindegy számodra sem, hogy zsírban vagy izomban gyarapodsz, ezért fontos megérteni, hogy a fehérjéből izom lesz, a szénhidrát pedig az izomépítéshez - és a mindennapi tevékenységekhez és az anyagcseréhez - szolgáltat energiát. Viszont, ha túl sok szénhidrátot viszel be, akkor ezt a plusz energiát a szervezeted elraktározza a nehezebb időkre zsír formájában. Ezzel nem tudsz mit csinálni, ez még az evolúciónk öröksége.


Szóval, gyanítom nem hájpacni akarsz lenni, hanem formás és izmos testet szeretnél, így a cél legyen az izmosodás (ami persze némi zsírosodással is jár sajnos, de ebbe ne menjünk most bele). Ehhez már el is kell felejteni pusztán a kalóriák számolgatását, és a napi fehére/szénhidrát/zsír bevitelt kell figyelni. Ez persze összegezhető kcal formában is, de ilyenkor sokan újra elfelejtik, hogy nem ez a lényeg. Ha nem viszel be elég fehérjét, akkor leépül az izmod és úgy fogsz kinézni, mint a teleszart búvárruha.


A tömegnövelő nem más, mint fehérje és szénhidrát keveréke. Ennél fogva nem csodaszer, csupán hozzájárul a napi tápanyagbeviteledhez. Ennyi a titok.


Ha lefekvés előtt eszel, akkor valóban hízni fogsz, illetve pontosabban ha szénhidrátot vagy zsíros dolgokat fogyasztasz. Ennek oka, hogy alvás közben baromira nincs szüksége a szervezetednek túl sok energiára.


Ha minden kaja után megiszol egy cukros lötyit, akkor megint csak zsír lesz a dologból, tehát ugyan ott tartunk még mindig.


Az, hogy a tömegnövelőnek mi értelme van, mostanra világossá kellett, hogy váljon. Elhanyagolható, ha a napi tápanyagbeviteled rendben van, viszont edzés után nagyon hasznos, mert a benne lévő fehérje gyorsabban szívódik fel, mint mondjuk az a fehérje ami a csirkemellben van, ezt viszont nem lehet überelni, szilárd kaják közül talán a tojás az, amiben közelítőleg gyors fehérje van, de az sem teljesen jó.


Remélem sikerült helyretenni a dolgokat.

2013. jan. 10. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ezeket leírtad, bár a nagy részével tisztába voltam.


Azt az igen fontos dolgot kihagytam, hogy most nem járok edzőterembe.

Szóval lehet, hogy a tömegnövelőből is zsír lesz?

2013. jan. 10. 03:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Edzés nélkül tényleg semmi értelme egy tömegnövelőnek, már csak azért is, mivel gyors szénhidrátot tartalmazó cucot csak edzés után érdemes inni. Akkor viszont jól jöhet, hiszen gyorsan felszívódó tejsavóproteint és gyors ch-t tartalmaz.

Ennyi az előnye, ezen kívül a napközbeni fogyasztása szerintem nem javasolt, mert kár kockáztatni egy diabétesz betegséget.

2013. jan. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!