Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen hatással van az egy...

Milyen hatással van az egy váltóra vagy fékre, ha a bowden megvan lazulva, esetleg törve? Nem vált úgy, kattog a bicikli vagy mi?

Figyelt kérdés
2009. aug. 27. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:

ha a bowden meg van nyúlva, lazulva akkor a váltód pontatlan lehet csöröghet a lánc tekerés közben és a váltás is lassabb lehet ezen könnyen lehet segíteni ugy hogy a váltódon állítasz egy kicsit, ezt úgy teheted meg hogy a váltód hátsó részén találsz a bowdenház végénél egy kis tekerő bizgentyűt (a nevét nem tudom csak a használatát:D) és avval állítasz rajta

a féknél a fékkaron a legegyszerűbb állítani, lehet a bowdenházvégnél tekergetni a csavart és bizonyos fékkarokon van egy másik csavar is amivel magát a fékkar helyzetét tudod állítani itt a megnyúlt bowden a fékhatást csökkenti

2009. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És a tippet is. Megvan törve az első váltómnak a bowdenje, tekertem és így legalább már nem laza. De így meg 2esre 3asról nemtudok leváltani, csak úgy, ha leviszem 1esre és vissza 2esre. De ez jól jött, köszönöm :) De úgylátom elkerülhetetlen, hogy kicseréljem - nem öreg bicikli de estem egyet és ettől törött meg.
2009. aug. 28. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!