Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok, edzeni járok....

16 éves vagyok, edzeni járok. Port nem szeretnék szedni, de az összes haverom szed, de szerintem fölösleges ilyen korban. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Igaz nem nagyon hízok,de akkor is.

Ha ajánlotok,akkor mit?


2013. jan. 8. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem edzés után mehetne egy tejsavóprotein + 40g dextróz shake. Ezek csak kaják, nem szintetikus anyagok. Nyugodtan használd.

De kellene jó étrend is:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2013. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán egyél sokat, bár sokan ajánlják, de kezdőnek szerintem teljesen felesleges (az egészséges izom 70% a víz, fél kiló izomban kevesebb mint 100g fehérje van!:D) egyébként jólenne testsúlyt is tudni...
2013. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért lenne felesleges. Baromság. Egy kezdőnek is jó tápanyag kell!
2013. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azok a gonosz porok mindössze porított, természetes és hasznos tápanyagok. Nem csodaszerek, nem csalás, semmi ilyesmi. Megvannak az esetek, amikor érdemes a használatuk, de persze az alap a szilárd étel, mert a gyomor arra van berendezkedve.

[link]

2013. jan. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mivel kezdő, először többet fog fejlődni, de attól, hogy több fehérjét eszik nem fog többet fejlődni, de végülis ő tudja.. ha van rá pénze xd
2013. jan. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem érted a lényeget 54%-os. Edzés után gyors fehérje kell, amit egy tejsavóprotein tud legjobban biztosítani. Nem azt írtam, hogy több fehérje legyen, hanem nem mindegy, hogy mikor milyen megy!
2013. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De én ezt értem, de a hús is gyorsan szívodik fel, vagy pl a tojás...nem?
2013. jan. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na ez az, hogy ha nem értesz hozzá, akkor ne szólj bele.

A hús az lassú felszívódású, a tojás az közepesen gyors.

Meg sem közelítik a tejsavót.

2013. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idő alatt szívódik fel a hús?
2013. jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem értem ezt az edzés utáni drága tejsavó ivását erőltető dolgot. Akkora reklám duma, h nem igaz. A gyártóknak baromi jó, h eltudják adni a drága fehérjéjüket. Ha edzés előtt esztek pl. egy adag cs.mellett rizzsel, az szerintetek edzés végére (azalatt a 2 óra alatt) teljesen megemésztődik és nem is szívódik fel belőle semmi? Több óra kell, mire minden megemésztődik és felszívódik, főleg a húst nézve. Folyamatosan szívódik edzés előtt és után is, ugyh nem kell parázni, h edzés után éhen maradnak az izmok. Nem árt egy turmix, de fölösleges 3x drágább fehérjét venni emiatt. Sok embert meg lehet vezetni, de gondolkodni is kellene és utána nézni a dolgoknak.
2014. febr. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!