Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépitök a testépites...

Testépitök a testépites megállitott a növésben? Folyt. Lenn

Figyelt kérdés

15. szülinapom azaz kb. 5 hónapja kezdtem el edzeni, előtte folyamatosan nőttem nőttem kb egyenletesen magasságra (2havonta meg volt 1-1,5cm)... szoval 5 honapja edzek és azota semmit, vagy max 0,5 cm nöttem max. a magasságra... Erről mia vélemény? Ha abbahagyom, lehet hogy még növök? Ezt azért gondolom, mert hogy nem állít meg, csak h. amig edzel nem nősz esetleg...

Esetleg PONT az edzésemmel egyidőben lassult be a növekedésem?


Köszi a válaszokat!


2013. jan. 6. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezért mondják azt az orvosok 15 év alatt nem szamad edzeni.
2013. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem végzel nagy súlyos guggolásokat, felhúzásokat, mellről nyomásokat, támasz nélküli kétkezes evezéseket, akkor nem lesz gond, csak vigyázz az ízületekre és a gerincedre.
2013. jan. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi!

Ezeket direkt nemvégeztem, mégse növök. :(

Mennyitől számít nagy testsúlyos guggolásnak? Nem hinném, hogy ennyivel edzetem volna, de azért mégis..?

2013. jan. 6. 16:38
 4/6 Takumi ***** válasza:
15 évesen 60kg már sok szerintem. De nem írtad hogy hány kg vagy.
2013. jan. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

No és hány centi vagy? Tudtommal elő tud fordulni, hogy valaki ilyenkor lassul be, sőt, szerintem még ez a gyakoribb, mintsem a 16-18 éves korban levő nagyobb magasságváltozás.

Az én 196 centimnek nem ártott volna lassulás, de szerencsére egy pár éve azért már én is stagnálok :D

A volt középsulimba meg olyan kilencedikesek jöttek, hogy már akkor megvoltak vagy 1.90 Oo Ők hova nőnek még? :D

2013. jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
174. Nem monom hogy gáz lenne ennyi 15 évesen , de,,, ha nem edzettem volna, tudnám még növök de igy félö h nem növök tovabb... faterom magasabb nalam szoval van remeny csak tenyleg durva ez az 5-6 honap nagyon gyanusan 0 cm növekedes.. elotte meg mint a raketa..
2013. jan. 7. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!