Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha hetente kétszer edzek kb....

Ha hetente kétszer edzek kb. fél-fél órát ugyanarra az izomcsoportra, akkor az rosszabb, mintha egyszer edzenék 1 órát?

Figyelt kérdés

2013. jan. 5. 15:42
 1/5 anonim válasza:
Nem. Pont az a jó, ha többször edzel.
2013. jan. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy egyszer edzel egy izmot keményen 3-4 gyakorlattal és akkor egy hét pihi annak az izomnak, vagy kétszer is mehet, de akkor csak max 2 gyakorlat legyen, különben nem tud regenerálódni.
2013. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat! itthon edzek, elég kevés eszközöm van, tehát 2-3 gyakorlatnál többet nem is tudok..
2013. jan. 5. 16:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Amikor megterheled az izmot, vagyis edzel rá, a szervezetedben beindulnak az izomépítő folyamatok. Ez a kedvező hormonális állapot kb. 48 óra múlva véget ér és megáll, vagy lelassul az izomépítés. Ezért jobb, ha gyakrabban edzel. A hagyományos testépítő edzésterv szerint van külön mell nap, lábnap, kar nap, stb, és minden izomcsoportot egy héten egyszer edzünk. Ez is bevált, de ahogy fejlődik a biológia egyre jobban megértjük, hogyan történik az izomépítés, így kiderült hogy hatásosabb, ha minden edzésen teljes testre edzel. Elég egy-két sorozatot végezni egy izomra és max 1-2 gyakorlatot, részben időhiány miatt, részben hogy az edzések közötti idő elég legyen regenerálódni. Érdekes módon nem kell mindig a bukásig edzeni az izmot, viszont minden edzésen egy kicsivel növelni kell a terhelést.


Én most próbálom ezt a módszert, elméletben jónak tűnik. Amúgy amikor kezdő voltam, akkor is minden edzésen teljes testre edzettem és működött.


Szóval inkább gyakrabban eddz, és heti három sokkal jobb lenne, mint a kettő!

2013. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Baromság, néha be lehet pár ilyen hete tenni, de jobb az osztott edzés. Nekem elhiheted, 27 éve edzem már mindent kiptóbáltam.
2013. jan. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!