Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen étrend ill edzés mellet...

Ilyen étrend ill edzés mellet mi lesz a hatás?

Figyelt kérdés

Étrend: nem figyelek nagyon arra, hogy hány g fehérje meg ilyenek, de reggeli az kefir zsömle sajt vagy felvágott. Ebéd amit anyám fõz abba nincs beleszólásom csak annyi h ha a család tésztát eszik én barnarizst párolt zöldséggel. Délután gyümölcs Este kb az mint reggel csak nincs hús meg kefir hanem zsömléhez valami zöldség meg tejet iszom.

Edzés: minden nap biciklizés olyan 45 perc hétvégén több. Hétfõ szerda péntek csinálom a fegyencedzést kedd csütörtök pedig súlyzózás. Szombat vasárnap pihenõ.

Szóval ezzel kb mit érek el? Célom a fogyás meg az erõsödés sportosabb külsõ nyerése a nyárra.

Ezen mit alakítanátok és hogyan?



2013. jan. 3. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egészet átalakítanám. Alig viszel be fehérjét. Így ha fogysz, akkor izomból is fogysz. És egyszerre nem lehet kox nélkül zsírt leadni és izmot növelni!
2013. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt tudom. Akkor min változtassak? A tej meg kefir nem fehérje? Mármint nincs benne fehérje?
2013. jan. 3. 16:02
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sz.arul eszel. Félelmetesen, ugyan úgy mint a sok elhízott mc'donáldsba járó kövér csaj. Nem sértés, le fogom írni mit csinálj másképp.


Evéstől függetlenül: edzel két napot súlyzóval (ez nyilván jó), fegyencedzel (ez is nyilván jó) és tekersz. Így lehet idővel szép, edzett tested, már a zsír alatt - szóval vissza az étkezésre.


Kérdezted Montezt, hogy a tejtermékekben nincsen fehérje? De van, minimális, és azt sem tudod jól megemészteni, illetve az immunrendszered reagál rájuk, és betegségeket okoznak. Felejtsd el a kefirt a zsömlét és a felvágottat.

Ezek mindegyike műkaja. A kefir a tehénből kifolyó, számodra abszolút értéktelen lé erjesztett változata. A zsömle apró gabona magok lisztjéből készült kis sült lepény, magyarul egérkaja (de semmiképpen sem emberi táplálék). A felvágott húsnak tűnik, de legritkább esetben az. Inkább mindenféle tömeget adó adalékkal kitöltött hússzerű olcsó szutyok. Konkrétan abból a pénzből amiből egy adag "felvágottat" vesztek, valószínűleg lehetne kevesebb, de több tápanyagot - és kevesebb fölösleges hozzáadott anyagot - tartalmazó húst venni. Akár nyers húst, akár füstölt sonkát, füstölt csirkemellet.. De azt mondom, legyünk gazdaságosak: belsőségeket.


Kenyér helyett, ebédre körítéshez zöldségeket készítsetek. Pár 100 forintból kijön elég sok párolt káposzta, jó sok hagymával, fokhagymával, jó kaja, olcsó és mint zöldség kell is, sőt a tésztával, zsömlével szemben egészséges, segíteni fog alapvető növényi tápanyagokkal ellátni, ami jó az edzésedhez, a fogyáshoz.


Én azt mondom nem kell senkinek sem sok szénhidrátot ennie, de legyen, amíg izmosodni akar valaki addig egyen "jó minőségű", "lassan felszívódó" szénhidrátokat, így könnyebb fejlődni izomtömegben. De te úgysem testet építesz, te különböző edzéseket csinálsz amik mellé nyugodtan ehetsz zöldségeket és húsokat, tökéletes és egészséges. De a zsömlével és tejes cuccokkal mindenképpen érdekedben áll felhagyni.

2013. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj elég nevetségesen hangzik. Ki tudja lehet Neked van igazad de kb úgy tekintettél az általam fogyasztott ételekre, mintha méreg lebne. Én ezekkel az ételekkel fogytam vagy 20 kg-t. Soha senki nem mondta egyikre sem, hogy nem lenne célszerû. Egyébként köszi a válaszodat és elfogadom, hogy Neked van igazad majd ha nem gond estefele küldök egy privátot konkrét kérdésekkel.
2013. jan. 3. 19:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2013. jan. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És akkor nézzem meg, hogy pl a halba amit eszem mennyi a fehérje( fogalmam nincs de mondjuk pl hogy 100 grammban van 20 g fehérje) És ha mondjuk 100 kg vagyok egyek kb 250 g fehérjét ami halban azt jelenti, hogy 1250 g? Biztos nem ennyi a fehérjetartalma csak mondtam egy számot...
2013. jan. 3. 19:17
 7/11 anonim ***** válasza:

kb eltaláltad.:)

Egyébként itt van a fenti részen a tápanyagtáblázat.

Mindent nyersen mérünk és számolunk!

[link]

De nem csak halból kell bevinned a napi fehérjemennyiséget.

2013. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam a pénztárcám se bírná a sok halat:D
2013. jan. 3. 19:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor egy napi étrendet úgy kell megcsinálni, hogy a bevitt ételekbõl meglegyen a megfelelõ mennyiségû fehérje, ch, meg kalória is és ne nagyon lépjem át? Akkor az elég maverás dolog ha így van ahigy gondolom.
2013. jan. 3. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem macerás. Én megsütök napi 600g csirkét. Ezt elosztom egész napra fél kiló brokkolival.

Reggel megy protein+zabpehely, utána 2,5-3 óránként a csirke-zöldség. Edzés után protein tápkieg+ zab. Rá 40 percre megint csirke-zöldség. Este meg sovány túró. Egyszerű- nagyszerű. :)

2013. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!