Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki futni?...

Hogyan kezdjek neki futni? Totál hülye kérdés de komoly.

Figyelt kérdés

Nah szóval már ezer éve kitaláltam hogy futni akarok. Igen, akarok is. De nah tudok egyáltalán még futni?

Itt olyan futók vannak bakker... tiszta cink lenne elkezdek futni és 200 méter után leállok...

A főnököm 60 és minden nap mérföldeket fut... kész vagyok.


Én meg itt vagyok épp 22, aztán napi pár óra gyaloglástól is érzem a lábam...


Hogy kezdjek neki?

Meg am milyen cipő meg ruha kéne így télre?

Itt nincs olyan hideg, Londonban vagyok.


Csak olyan cink, itt annyira divat ez, és mindenki annyit fut, én meg nem akarok leállni a Temze partján minden 5. padnál...:S



2013. jan. 2. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, senki nem úgy kezdte, hogy rögtön mérföldeket fut. És miért szégyelled magad azért, mert Te próbálsz változtatni az életstílusodon ellentétben azokkal, akik folyton csak nyavalyognak, de ha valamit tenni is kéne a jobb életért, akkor csendben maradnak?

Így állj inkább hozzá az egészhez! Amúgy egy normál futócipő megteszi, valamint mellé valami könnyed meleg szabadidő/melegítő

2013. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ok, akkor azt mondod nem ciki ha elkezdek futni aztán bedöglök :D

unokatesóméknál ha vagyok akkor tök jól "megkínzom" magam a futópadon, egyáltalán nem vagyok edzésben, tiniként edzett voltam, de annyira szeretem az izomálzat kár hogy ennyire megváltozott az életstílusom a költözéssel...


komolyan tök jó lenne ha a főnök megfuttatna :D lenne kivel mennem, aztán lehet akkor jobban hajtanék nem csak a melóban

2013. jan. 2. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm.... szívesen adnék tanácsot.


1. A legfontosabb, hogy kezdd el! Tűzz ki célt magad elé! Mondjuk azt, hogy futsz 20 percet úgy, hogy amikor már nem bírod, akkor sétálsz. De csináld végig a 20 percet. Lehet, hogy kezdetben csak 3-4 perc lesz a futás, de ne add fel. A feleségemnek is ezt mondtam. Ő két hét után már végig kocogta a 20 percet. Tölts le az okos telefonodra ingyenes alkalmazást (Endomondo vagy Nike+ ), ami segít tartani a célt, a tempót, a km-t.

2, Nem jó "bármilyen" cipő. Nem a csiriviri vagy a drága cipő a jó, hanem az, amelyik a Te lábadra jó. Menj olyan boltba, ahol az eladó ért hozzá, és megkérdezi, hogy min és mennyit futsz, aztán megnézitek a lábad, hogy nutrális vagy befelé dőlő (pronáló) vagy kifelé dőlő a lábfejed. A Saucony honlapján láthatod a különbségeket és a megfelelő cipőket is.

3, Keress rá a neten illetve a youtube-on olyan oktató videókra, amik megmutatják a helyes testtartást és lábtartást futás közben. Ez fontos, hogy megvédjen a korai elfáradástól, a kudarctól, az ízületi fájdalmaktól!

4, Fokozatosan emeld a terhelést, annak megfelelően, ahogy érzed.

5, A HANG, AMI A FEJEDBEN AZ SÚGJA, HOGY NEM BÍROD TOVÁBB, HAZUDIK!!!!

6,Csak attól fogadj el tanácsot, aki legalább 40-50 percet képes egyhuzamban lefutni, mert az már tudja, hogy miről beszél!


Én 45 éves vagyok. Egy éve kezdtem. Ma már minden másnap 10 km-t futok kb. 55 perc alatt, és többször lefutottam a félmaratont. Szóval tudom, hogy lehet!

2013. jan. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 manor ***** válasza:
100%

Hidd el, hogy egyik futónak sem jutna eszébe kiröhögni egy kezdőt. A legtöbben valószínűleg ügyet sem vetnek majd rád, pár embernek meg legfeljebb eszébe juttatod, hogy valamikor ők is így kezdték. Szóval nem foglalkozz másokkal.

22 évesen, ha nem vagy beteg vagy túlsúlyos, elég gyorsan el fogsz jutni odáig, hogy ha mérsékelt tempóban is, de folyamatosan tudsz majd futni.

A lényeg, hogy ne add fel, csináld rendszeresen. Az legyen az elsődleges szempont, hogy bármilyen tempóban is, de folyamatosan tudj futni.

Sok sikert!

2013. jan. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb egy fokozatos, mégis viszonylag érezhető haladást adó edzésterv ami a pozitív tapasztalatokat.

[link]

Ez az edzésterv teljesen kezdőknek is tökéletes.

2013. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!