Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túledzettség lenne? (részletek! )

Túledzettség lenne? (részletek! )

Figyelt kérdés
Középtávfutó vagyok,jelenleg az alapozás időszakában,ami sok hosszú monoton futást igényel.Naplómat visszanézve rosszabb időket futok,mint egy hónapja, amikor elkezdtem az alapozást,és pár napja a reggeli pulz. is magas.Múlt pénteken a szokásos 44 helyet 49,a következő napokban jóval magasabb- 60-70,és kis idő elteltével csökken 49re.A mennyiség és intenzitás szokásos, nem érzek levertséget, fáradtságot, eleget alszom, figyelek a táplálkozásra, beteg nem voltam az utóbbi időben, szóval a túledzettség tünetei nem jelentkeztek... egyedül a magas pulzus, és a csökkent teljesítmény. Edzőm sem tud maximálisan tanácsot adni, csak annyit mondott, h két-három napig csak bemelegítést csináljak (futóábécé, nyújtás stb) és meglátjuk lesz-e változás. mégis félek hogy talán tényleg túledzettségről lehet szó, esetleg a monotonság okozhatja? Megteszi, ha kicsit visszaveszek és változtatok, vagy teljes pihenő kéne?
2009. aug. 26. 09:30
 1/5 anonim válasza:

pontos választ én sem tudok adni a kérdésedre, de nemrég én is elkezdtem futni, és én is azt vettem észre, hogy egyre jobban csökkent a teljesítményem, míg az első hét végén sikerült végigfutni megállás nélkül a távot, a 2.hét végén már többször meg kellett állnom

nem hiszem hogy sokat segítettem vele, csak tudd egy cipőben járunk:)

2009. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát köszi :P de sajnos nem nyugtatott meg, ne haragudj! :D profi atlétaként nem mindegy hogy túledzettség vagy csak kívánja a szervezetem a változást...mert a versenyeimre való felkészülésemet rontom el... :( pedig még vár rám nem is egy bajnokság ősszel :( mivel te még új vagy a "szakmában", ez teljesen normális...nagyon oda kell figyelned a kellő regenerációra, és az étrendre! menni fog, so sikert! :)
2009. aug. 26. 09:44
 3/5 A kérdező kommentje:
ja, bocsi, azt elfelejtettem, hogy három éve csinálom versenyszerűen, és eddig soha nem volt gondom ezzel... :(
2009. aug. 26. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
a túledzettség tünetei tényleg azok lennének amit leírtál. A reggeli megnövekedett pulzust alighanem az alapozás miatti megnövekedett terhelés okozza. Mivel többet is edzel / edzettél az elmúlt 1 hónapban, ezért több fehérje + ch + zsírra is szükséged van, illetve több pihenésre (regenerációra) lenne szükség mint az átlagos versenyszezonban. Ez nem túledzettség, csak fáradtság!
2009. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
gondolod? nagyon remélem!!! ezen a héten csökkentem az edzésadagot... és meglátjuk mi lesz... kedvem van az edzéshez, nem vagyok fáradékony, sem ingerült... szóval annyira komoly nem lehet, ugye?
2009. aug. 26. 12:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!