Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ugye nem gond, ha a fegyenc...

Az ugye nem gond, ha a fegyencedzéseket nem az elejétől kezdem?

Figyelt kérdés
Nem olvastam végig a könyvet majd lehet elfogom, lényeg, hogy a 6 gyakorlat közül a fekvõtámaszt, húzódzkozást, guggolást és a lábemelést szeretném csinálni. Viszont a guggolásból simán ment a hatodik gyakorlat is. Kkor nem gond ha onnan kezdem? Egyébként nem célom eljutni mindenben a 10 gyakorlatig bár meg fogom próbálni... Egyszerüen csak sportolni szeretnék így télen is és jó dolognak tartom ezt az edzés fajtát.

2012. dec. 23. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

és mi a baj a kézenállással,meg a híddal.

végülis a gerincfeszítő csak a test legfontosabb izomzata.

2012. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A nagy fegyences guruk szerint baj, mert fokozatosan kell az izmokat és az ízületeket hozzászoktatni a nagyobb terheléshez. De szerintem meg nem gond, ha nem a falnál kezdesz fekvőzni, ami még egy kislánynak sem megterhelő.
2012. dec. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

igazából azért nem szokták ajánlani a közepébe vágást,mert az elején hónapról-hónapra tud szinteket lépni a kezdő,míg ha belevág a lecsóba,akkor 1-másfél évre is beragadhat 1 lépésnél míg utóléri magát.

egy kezdő lelkesedét ez meg lerombolhatja,mert nem lesz sikerélménye.

aki viszont régóta sportol azt ez nem zavarja egyáltalán.

2012. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami, eddig csak az ízületes dolgot olvastam:)
2012. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A fekvõt az elejétõl kezdem mert a könyököm nem bírja sajna... viszont rengeteget biciklizek így a guggolás nem probléma ezen én is meglepôdtem:D
2012. dec. 23. 20:31
 6/14 N0rbi04 ***** válasza:
Próbáld végig az előző lépéseket. Ha erőlködés nélkül lazán megcsinálod a max ismétlésszámot mehetsz tovább. Bár én még arra is rátennék pár ismétlést, mert úgy nem érzem a fejlődést magamon, ha folyamatosan azonos ismétléssel dolgozom. Ez egyénfüggő. De én is azt javaslom, hogy alapokkal kezd, aztán később annál nagyobb lesz sikerélmény, ha szintet lépsz.
2012. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki válaszát, lehet mégis inkább az alappal kezdem mindegyiknél...
2012. dec. 23. 21:23
 8/14 aikiboxer ***** válasza:
Egyébként az egészségmegőrzés szempontjából a híd a fegyenc legfontosabb gyakorlata. Miért pont ezt akarod kihagyni?
2012. dec. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem olvastam végig a könyvet"


Ha végigolvastad volna tudnád a választ. (Ajánlom a 307. oldalon az "Aki ostobán csinálja" és a 308. oldalon az "Aki okosan csinálja" című részeket)


"az egészségmegőrzés szempontjából a híd a fegyenc legfontosabb gyakorlata. Miért pont ezt akarod kihagyni?"


A könyvben is írva vagyon hogy a híddal és a kézenállásos fekvőtámasszal addig inkább ne foglalkozzon az ember amíg a másik négy gyakorlatból nem tart legalább az ötödik(?) lépéseknél (pont az egészségmegőrzés szempontjából, hogy ne alakuljanak ki gerincbántalmak)

2012. dec. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

gerinctorna foglalkozásokon a kiszakadt gerincsérvesek is nyomatják minden nap a csípőemelést,uh nyugodtan lehet és kell is csinálni.

azért van csak nem ajánlva az elején,hogy a kevesebb meló miatt bevonzza a lustákat is.

2012. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!