Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az aerob edzés? Valaki le...

Mi az aerob edzés? Valaki le tudna irni nekem egy ilyen edzést?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyors gyaloglás, kocogás, bicaj, ellipszis tréner, lépcsőzés, úszás, ugrókötelezés, stb.
2012. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerűem fogalmazva olyan edzés, amelyet hosszabb időn keresztül bírsz: kocogás, biciklizés, úszás...

[link]

2012. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy vágysz e tudományosabb válaszra, mert az előttem szólók is tökéletesen leírták a lényeget.

Ha mégis érdekel:

Aerob edzés az, ahol a szervezet energianyerési folyamatai oxigén jelenlétében történnek. Azaz a terhelés intenzitása sosem lesz annyira erős, hogy a szervezetben oxigén hiány (oxigénadósság) keletkezzen. Ezáltal nem indul el a savasodás folyamata.

2012. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.:))
2012. dec. 21. 20:08
 5/5 K-roy23 válasza:

Ahol huzamosabb ideig tudod tartani azt a szintet kondi terén inkább biciklizés, elypszis gép, futó pad.

a Pulzusodat 60-70% között kell tartanod.

Ez egy olyan zóna ahol a tested oxigént vesz fel.

Ha zsírégetés a célod érdemes ebben a zónában maradnod a zsír 40 perc után kezd el égni előtte a a szénhidrátokat égeti el a tested meg a kreatint.

2 Óránál nem érdemes tovább csinálni mert ott már a fehérjéből fogja nyerni a tested az energiát szóval az izmokból.

3xor érdemes csinálni ha túlsúlyos vagy de ha nem és csak formában akarod tartani magad elég a 2.

Nagyon hasznos mert segíti a vérkeringést a szíved vérpumpását meg egy csomó minden elképesztő dolgot :)

2012. dec. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!