Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Több fajta fehérjék egybe...

Több fajta fehérjék egybe keverése? Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig Scitec 100% Whey Protein Professional fehérjét ittam és hozzá plusz BCAA és plusz Glutamint is fogyasztottam. Sajnos úgy alakult,hogy ezt már nem tudom anyagilag finanszírozni és kaptam egy ismerősömtől egy bolt tippet Bp-n ahol olcsóbban lehet fehérjéket és plusz kiegészítőket vásárolni.


[link]


Itt több fehérjét átnézve gondoltam azt,hogy sima tejsavó helyett lehetne egy kevert alapú fehérje készítményt összeállítani.

Összességében 4kg fehérjét fogyasztok el egy hónapban ami kb. 5 db turmix/nap szokott kimerülni.


Leírom,hogy milyen kombóra gondoltam:


1 kg tejsavó fehérje izolátum:

[link] termekeink/feherjek/10-wpi.html


1kg 3 az 1-ben fehérje kombináció:

4:3:3 arányban tartalmazza sorrendben: tejsavófehérje koncentrátumot, tejfehérje koncentrátumot, és tojásfehérje port.


1kg Szójafehérje izolátum:

[link] termekeink/feherjek/32-szojafeherje-izolatum.html


1kg Búzafehérje koncentrátum.


Ez így összesen 4 kg fehérje. Természetesen mindegyik fehérjének megvan a maga előnye.

Minden edzés után menne 50 Gramm izolátum és mivel 1 hónapban 16 napot edzem így még maradna is belőle.


Na most a maradék fehérjéket összekeverném egy dobozba és így fogyasztanám őket.


Így kapnék a egy komplex fehérjét ami állna:


-Izolátumból: Az egyik legmagasabb értékű fehérje


-3:1-ben fehérjétől (Tejsavófehérje,tejfehérje, tojásfehérje)

Előnyök:-Tejsavófehérje: Tudjuk,hogy miért jó :-)

- Tejfehérje: Magas kazein tartalom

- Tojásfehérje: Kiegyensúlyozott aminosav pótlás


- Szójafehérje izolátum : Magas BCAA és Glutamin tartalom


- Búzafehérje koncentrátum : Kiemelkedően magas Glutamin tartalom.


Ez így 14,300Ftba meg is állna.


Azt még nem írtam,hogy azért is lenne fontos még,mert már nem tudnám finanszírozni a külön BCAA és Glutamin pótlást sem és ezért ezeknek a hiányát is várnám ettől a kombinációtól.


Véleményetekre kíváncsi lennek!



2012. dec. 16. 21:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A többi oké.
2012. dec. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi még1x
2012. dec. 16. 23:03
 13/17 anonim ***** válasza:

A szója már szinte minden élelmiszerben benne van. Szójából áll lassan az egész világ. Búza?!?! Hát......

Több cég akik kevert fehérjét forgalmaztak a buzát a termékükbők ivették, mert olyan fertelmes, rossz ízt kölcsönöz a proteineknek, hogy ihatatlan. Ez is csak egy lehetőség, hogy a drága whey, casein alapanyagokat kipótoljuk, olcsóbb protein fajtákkal.

2012. dec. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Búzafehérje koncentrátum : Kiemelkedően magas Glutamin tartalom.


Szójafehérje izolátum : Magas BCAA és Glutamin tartalom



Ha kiemelkedően magas glutamint akarok egy proteinbe, akkor veszek 1kg = 7.490Ft-ért L-glutamint, vagy ha el vagyok eresztve lével, akkor választok egy glutamin kötéses dizájnert, de még jobb megoldás a Myprotein EAA ami 1 kg 11.900Ft-ért kapom az összes esszenciális aminót!!! sőt adagonként 5g l-leucint is.

2012. dec. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is kérdeznék?!?!

Vajon, miért van az, hogy egyre gyakrabban a proteinek esetében a márka tulaj odaírja gluténmentes?!?!

2012. dec. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Én is olvastam,hogy rossz az íze a Buzának,de mivel össze lenne keverve a többivel így talán nem érződne annyira.


Én eddig el voltam eresztve lével és külön vettem a BCAA meg Glutamint is,de mivel most ,hogy leszűkültek az anyagi kereteim így csak fehérjét meg vitamint tudok venni és ezért keresek valami olyan megoldást,hogy jusson és maradjon is.

2012. dec. 17. 08:32
 17/17 anonim ***** válasza:
A kevert fehérjékben votl a búza, nem külön és így írtam, hogy fertelmes rossz az íze.
2012. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!