Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Több fajta fehérjék egybe...

Több fajta fehérjék egybe keverése? Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eddig Scitec 100% Whey Protein Professional fehérjét ittam és hozzá plusz BCAA és plusz Glutamint is fogyasztottam. Sajnos úgy alakult,hogy ezt már nem tudom anyagilag finanszírozni és kaptam egy ismerősömtől egy bolt tippet Bp-n ahol olcsóbban lehet fehérjéket és plusz kiegészítőket vásárolni.


[link]


Itt több fehérjét átnézve gondoltam azt,hogy sima tejsavó helyett lehetne egy kevert alapú fehérje készítményt összeállítani.

Összességében 4kg fehérjét fogyasztok el egy hónapban ami kb. 5 db turmix/nap szokott kimerülni.


Leírom,hogy milyen kombóra gondoltam:


1 kg tejsavó fehérje izolátum:

[link] termekeink/feherjek/10-wpi.html


1kg 3 az 1-ben fehérje kombináció:

4:3:3 arányban tartalmazza sorrendben: tejsavófehérje koncentrátumot, tejfehérje koncentrátumot, és tojásfehérje port.


1kg Szójafehérje izolátum:

[link] termekeink/feherjek/32-szojafeherje-izolatum.html


1kg Búzafehérje koncentrátum.


Ez így összesen 4 kg fehérje. Természetesen mindegyik fehérjének megvan a maga előnye.

Minden edzés után menne 50 Gramm izolátum és mivel 1 hónapban 16 napot edzem így még maradna is belőle.


Na most a maradék fehérjéket összekeverném egy dobozba és így fogyasztanám őket.


Így kapnék a egy komplex fehérjét ami állna:


-Izolátumból: Az egyik legmagasabb értékű fehérje


-3:1-ben fehérjétől (Tejsavófehérje,tejfehérje, tojásfehérje)

Előnyök:-Tejsavófehérje: Tudjuk,hogy miért jó :-)

- Tejfehérje: Magas kazein tartalom

- Tojásfehérje: Kiegyensúlyozott aminosav pótlás


- Szójafehérje izolátum : Magas BCAA és Glutamin tartalom


- Búzafehérje koncentrátum : Kiemelkedően magas Glutamin tartalom.


Ez így 14,300Ftba meg is állna.


Azt még nem írtam,hogy azért is lenne fontos még,mert már nem tudnám finanszírozni a külön BCAA és Glutamin pótlást sem és ezért ezeknek a hiányát is várnám ettől a kombinációtól.


Véleményetekre kíváncsi lennek!



2012. dec. 16. 21:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A szóját kihagynám, egyébként napközbenre jó a kevert fehérje.
2012. dec. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 dirtboy ***** válasza:

tojás és tejsavó oks de én kidobnám a növényi proteineket.

egybe önteni meg minek az egészet?

elég lenne csak egy részét aztán tudnád külön is alkalmazni őket.

2012. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A szója csak a magas BCAA és Glutamin miatt kellene elsősorban. Azért önteném egybe az egészet,hogy a nap minden egyes szakaszában kapjak mindegyik fajta fehérje forrásból,de ahogy írtam edés után csak dupla izolátum menne.
2012. dec. 16. 21:48
 4/17 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy te miért tartod jó ötletnek a szóját, még több érv szól ellene.
2012. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szója izolátum előnyei:

-36% BCAA, arginin, glutamin (19%) tartalom

Serkenti a T3, T4 és pajzsmirigy serkentő hormonokat (TSH) és ezáltal gyorsítja az anyagcserét

Nemi specifikus hormon szabályozó hatás, férfiaknál tesztoszteron és GH növekedés az isoflavonok hatására

Csökkenti a triglicerid és koleszterin szintet

Csökkenti a vér viszkozitását, ezzel jobb vérkeringést és a tápanyagok gyorsabb szállítását teszi lehetővé.


Buza fehérje koncentrátum:

-Hihetetlen magas glutamin tartalom 40%

Jó vízben oldódás

Zsírmentes.


Azért ezek nem olyan rossz dolgok,de ahogy már írtam ezzel a kettő fehérjével én a BCAA és Glutamin pótlást szeretném megoldani.

Szegény ember növényi proteinekkel főz :-)

2012. dec. 16. 22:00
 6/17 anonim ***** válasza:
2012. dec. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azért nem kell mindent eltúlozni . . .


Nekem több ismerősöm is van aki szója alapú fehérjéket fogyaszt ( többen is power proteint ) és van egy olyan is köztük aki már nem ma kezdte a gyúrós ipart és azért is vesz olcsóbb szója fehérjéket ,mert a maradékot inkább húsokra költi.


Egyiküknek sincs semmi bajuk. Azért tényleg nem kell mindent ilyen komolyan venni. Azért ebben van marketing. Mindig a drágább terméket kell nyomatni :-)

2012. dec. 16. 22:28
 8/17 dirtboy ***** válasza:
Montez se ma kezdte
2012. dec. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy 20 év múlva mit okoz? Jobb nem kockáztatni.

Na de tőlem mindegy, egyed akkor, én kiszálltam, jó edzést.

Csak még valamit. Minek kérdezel, hanem fogadsz el, csak helyeslő választ?

2012. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

20év múlva mit okoz? Honnan tudjam,hogy mit okozna 20 év múlva ha csak tejsavót fogyasztanék? Ebben az életben annyi meg annyi szart eszik össze az ember,hogy nem hiszem,hogy csak attól lenne bajom. A mai világban nem tudunk mindent részletesen kiválogatni és még az sem biztos hogy jó élelmiszer amire azt mondják hogy jó.


Csak a szóját szidtad a többi okés volt ? :-)


Köszönöm a tanácsod!

2012. dec. 16. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!